Dviratininkai taip pat turi būti blaivūs

Prasidėjus naujiems mokslo metams ir siekiant sumažinti Kelių eismo taisyklių pažeidimų bei su jais susijusių eismo įvykių skaičių, į kuriuos dėl savo kaltės patenka pėstieji, dviračių vairuotojai, vadeliotojai,  2014 m. rugsėjo 9-10 dienomis  Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Marijampolės aps. VPK) Jurbarko rajono policijos komisariato pareigūnai organizavo  policinę priemonę, skirtą pėsčiųjų, dviratininkų, vadeliotojų daromų Kelių eismo taisykliu pažeidimų kontrolei.

Didelis dėmesys buvo skiriamas keleivių vežimo reikalavimų laikymosi kontrolei bei vairuotojų blaivumo patikrinimams. Pareigūnai dirbo Jurbarko rajono Skirsnemunės, Raudonės, Veliuonos, Seredžiaus, Juodaičių, Viešvilės, Smalininkų, Jurbarkų, Girdžių ir Eržvilko seniūnijų teritorijose. Priemonės metu buvo patikrinta 41 transporto priemonė, iš viso išaiškinta 19 kelių eismo taisyklių pažeidėjų, iš jų net 6 dviratininkai vairavo neblaivūs, 2 tamsiu paros metu važiavo be atšvaitų.

Primename, kad važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegęs šviesą atspindinčius elementus. Dviračio vairuotojai (keleiviai) iki 18 metų, važiuodami (vežami) keliu, privalo būti užsidėję ir užsisegę dviratininko šalmą. Kitiems (vyresniems nei 18 metų asmenims), dviračiu važiuojantiems keliu, REKOMENDUOJAMA būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.

Policijos pareigūnai ragina tėvelius pasikalbėti su savo atžalomis apie saugų elgesį keliuose ir paaiškinti bei užtikrinti, kad vaikai gatvėmis ir keliais važinėtų saugiai, įsijungę šviesas, dėvėtų liemenes.

Marijampolės aps. VPK Jurbarko r. PK informacija