Į darbą – dviračiu, riedučiais, pėsčiomis, bet ne automobiliu

2014 m. rugsėjo 22 d., Vilnius. Rugsėjo 22-ąją tradiciškai minima Tarptautinė diena be automobilio. Šią progą nusprendė paminėti įmonės „Arimex“ darbuotojai, kelionei į darbą ir iš jo Vilniaus užmiestyje automobilį iškeitę į dviračius, riedučius ir kitas aplinkos neteršiančias ir mankštintis skatinančias transporto priemones.

Pasak dviračiu-tandemu su kolege į darbą atvykusios rinkodaros vadovės Jurgos Sakalauskaitės, prie iniciatyvos prisijungė visi įmonės darbuotojai: „Siekiame, kad Lietuvos žmonės būtų sveikesni. O fizinis aktyvumas išbudina geriau nei kavos puodelis, – įsitikinusi moteris. – Mūsų įmonei diena be automobilio – puiki galimybė visam kolektyvui susitelkti ir įveikti mažai kam suvokiamą iššūkį – visiems į biurą užmiestyje atvykti be automobilio. Mūsų tikslas – ne tik išgelbėti pasaulį, bet ir sudėtingus projektus įgyvendinti drauge. Visi darbuotojai susirinko linksmi, kupini energijos ir pasiruošę gerai darbo dienai.“

Iniciatyva leido darbuotojams prisiminti ir primirštus pomėgius. „Šiandien, po ilgos pertraukos, pirmą kartą vėl užlipau ant riedlentės. Važiuoti nebuvo sunku, veikiau smagu, tad, manau, tokią kelionę pakartosiu ir dar kartą“, – pasakojo kartu su kolegomis Dienos be automobilio proga prie iniciatyvos prisijungęs logistikos skyriui vadovaujantis Tadas Baltrušaitis.

Vidutiniškai darbuotojams nuo namų iki darbo teko įveikti 15–20 km atstumą. Kelionei buvo naudojami dviračiai, paspirtukai, riedučiai ir riedlentės. Tiesa, kai kuriems „ratuotų“ transporto priemonių visai neprireikė. Keli darbuotojai, tarp jų ir įmonės įkūrėjas Arnas Jurskis, į darbą atbėgo.

Skatinanti savo darbuotojus gyventi sveikai, riešutais ir džiovintais vaisiais prekiaujanti įmonė „Arimex“ dieną be automobilio mini nuo jos paskelbimo šalyje. Tai ne pirma sveikos gyvensenos iniciatyva, vykdoma šios bendrovės – jau kelintą vasarą iš eilės darbuotojai skatinami į darbą važiuoti dviračiu. Tiesa, ne mažesnis dėmesys skiriamas jų saugumui – darbuotojai turi mūvėti šalmą, vilkėti liemenę. Šiemet darbuotojai dviračiu vykdami į darbą numynė 4859 km.

Pirmą kartą akcija „Mieste – be savo automobilio“ buvo surengta 1998 metais Prancūzijoje. 2000 m. tokia akcija vyko jau 760-yje Europos miestų. Nuo 2002-ųjų Tarptautinė diena be automobilio pradėta minėti kasmet, rugsėjo 22-ąją.

www.auto-bild.lt