Jonas Gudauskas kovos dėl ekonomiškiausio pasaulyje vairuotojo titulo

JonasGudauskas23 vairuotojai iš įvairių šalių susitiks „Volvo Trucks“ ekonomiško sunkvežimių vairavimo varžybų „The Drivers‘ Fuel Challenge“ pasauliniame finale Švedijoje. Rugsėjo 19 d. Geteborge nacionalinių ir regioninių varžybų nugalėtojai kovos dėl efektyviausiai pasaulyje degalus taupančio vairuotojo titulo. Tai vienintelės tokios varžybos pasaulyje, kurios yra atviros visiems profesionaliems vairuotojams, nepriklausomai nuo to, kokio gamintojo sunkvežimį jie vairuoja.

Apytiksliai trečdalį vidutinio dydžio transporto įmonės veiklos išlaidų sudaro išlaidos degalams. Taupaus vairavimo įgūdžių turintys vairuotojai gali ne tik gerokai sumažinti degalų sąnaudas, bet ir žymiai pagerinti transporto bendrovės aplinkosauginius bei finansinius rodiklius.

„Šiomis ekonomiško sunkvežimių vairavimo varžybomis norime atkreipti dėmesį į tai, koks yra svarbus vairuotojo ir jo efektyvaus vairavimo stiliaus vaidmuo. Mes žinome, kad tai yra vairuotojų išmokstamų techninių įgūdžių visuma, kuri transporto įmonėms ilguoju laikotarpiu gali sutaupyti dideles pinigų sumas“, – sako „The Drivers‘ Fuel Challenge“ projekto vadovė Vesna Jovic iš „Volvo Trucks“.

Dėl 23 vietų prie starto linijos pasauliniame finale, kuris įvyks jau rugsėjo 19 d. Geteborge, nuo pavasario kovojo daugiau nei 11 000 vairuotojų. Jie savo šalyse turėjo įveikti atrankinių etapų barjerus ir tapti nacionalinių ar regioninių finalų nugalėtojais.Lietuvai pasauliniame finale atstovaus Jonas Gudauskas iš UAB „Gran Taralrud“. 49-erių metų klaipėdietis bilietą į Geteborgą iškovojo užėmęs antrąją vietą Vidurio Rytų Europos regiono šalių finale Slovakijoje.

„Į Švediją vyksiu pasiruošęs ir nejausdamas didelės įtampos. Vien tik patekti tarp 23 finalo dalyvių, kurie jau nugalėjo daugiau kaip 11 000 kolegų iš viso pasaulio, man yra didžiulis pasiekimas, – sako Jonas Gudauskas. – Svariai prie šio rezultato prisidėjo ir „Volvo Lietuva“ vairuotojų tobulinimosi seminarai, vertingi instruktoriaus patarimai praktinių važiavimų metu ir mano kompanijos vadovė. Džiaugiuosi, kad „Gran Taralrud“ man kasdieniniame darbe suteikia galimybę pritaikyti savo geriausias žinias bei patirtį, visapusiškai skatina važiuoti efektyviai ir ekonomiškai, o sutaupytas lėšas skiria naujai, pažangiausiai technikai įsigyti.“

sunkvezimisPasauliniame finale visi vairuotojai bus vertinami atsižvelgiant į keturis skirtingus kriterijus, kurių kiekvienas daro įtaką degalų sąnaudoms. Teisėjai vertins tai, kaip dalyvis vairuoja ir stabdo, ar važiuodamas tinkamai, pagal situaciją išnaudoja variklį ir pavarų dėžę, taip pat vairuotojų gebėjimą laikytis nustatyto laiko limito bei eismo taisyklių.

Varžybų metu visi vairuotojai važiuos naujais „Volvo FH“ serijos sunkvežimiais su automatizuotomis „I-Shift“ pavarų dėžėmis. „Volvo Trucks“ ekonomiško sunkvežimių vairavimo varžybas organizuoja nuo 2009 m.

Finalo dalyviai pristatomi „The Driver’s Fuel Challenge“ varžybų interneto svetainėje  www.driversfuelchallenge.com.

Organizatorių foto

www.auto-bild.lt