Lietuvos kelių policijos tarnybos reidas – nusukti pirmieji valstybinio numerio ženklai

Šiandien Lietuvos kelių policijos tarnyba vykdo specialų policijos reidą Alytaus apskrityje.

Reidas vyksta ir šiuo metu, tačiau pirmieji rezultatai jau yra. Liepos 1 d. įsigaliojusios Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos sugriežtino vairuotojų, nesirūpinančių transporto priemonių technine būkle, atsakomybę. Per 90 dienų neapsidraudus automobilio privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, neatlikus valstybinės techninės apžiūros, nesumokėjus nustatytų mokesčių, automobilis išregistruojamas, o jo valstybiniai numeriai pripažįstami negaliojančiais. Tokia transporto priemonė dalyvauja viešajame eisme neteisėtai, o sustabdžius policijos pareigūnai pasiūlo vairuotojui pačiam nuimti valstybinio numerio ženklus.

Šį rytą Alytaus apskrityje Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai specialaus reido metu sustabdė automobilį Renault Espace, kurį vairavo 44 metų Alytaus gyventojas. Paaiškėjo, kad automobilis yra išregistruotas, nes daugiau kaip 90 dienų jam nebuvo atlikta valstybinė techninė apžiūra. Statybose dirbantis vairuotojas labai apgailestavo dėl padaryto pažeidimo ir geranoriškai sutiko nusukti valstybinio numerio ženklus nuo automobilio. Automobilis toliau nebevažiuos, o vėl dalyvauti eisme galės tik atlikus privalomąją techninę apžiūrą ir iš naujo įregistravus automobilį. Be to, vairuotojas turės sumokėti ir piniginę baudą už padarytus pažeidimus.

Netrukus įkliuvo dar vienas toks pažeidėjas – 53 metų Alytaus rajono gyventojas – jo vairuojamo AUDI automobilio valstybinė techninė apžiūra pasibaigė dar 2013 metais. Vairuotojas nuėmė valstybinio numerio ženklus ir žadėjo automobilį sutvarkyti  kuo greičiau.

Per tą patį reidą Alytaus apskrityje buvo sustabdytas automobilis AUDI A4, kurį vairavo 32 metų vyras. Pareigūnai pajuto aitrų alkoholio kvapą, sklindantį nuo vairuotojo. Vyras ir neneigė vartojęs alkoholį. Pareigūnai paprašė vairuotojo pasitikrinti girtumą alkotesteriu, o šis staigiai į pareigūno striukės kišenę įdėjo 90 litų. Neblaiviam vairuotojui buvo paaiškinta, kad už kyšio policijos pareigūnams davimą yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. 32 metų vyras buvo patikrintas alkoholio matuokliu, jam nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 0,66 promilės. Vairuotojas primygtinai prašė nesurašyti protokolo už vairavimą neblaiviam ir siūlė dar 1000 litų. Vyras buvo sulaikytas už kyšio davimą, už tai jam gresia baudžiamoji atsakomybė. Dėl  vairavimo neblaiviam jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, teismas spręs dėl tūkstantinės baudos dydžio ir teisės vairuoti atėmimo termino  paskyrimo.

Reido Alytaus apskrityje metu Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai patikrino 298 transporto priemones ir išaiškino 33 Kelių eismo taisyklių pažeidimus.  Surašyta 12 protokolų už transporto priemonių, kurioms nustatyta tvarka neatlikta valstybinė techninė apžiūra, vairavimą, priimti 2 administraciniai sprendimai dėl valstybinio numerio ženklų nuėmimo, taip pat nustatytas vienas neįregistruotas automobilis ir vienas automobilis, kuris važiavo su valstybinio numerio ženklais, priklausančiais ne tai transporto priemonei.

Nustatyti net 3 vairuotojai, kuriems teisė vairuoti jau buvo atimta dėl anksčiau padarytų pažeidimų, o vienas asmuo vairavo neturėdamas tam teisės.

Dėl to, kad automobiliai neatitiko techninių reikalavimų ir turėjo gedimų, dėl kurių negalėjo dalyvauti viešajame eisme, buvo priimti 8 administraciniai sprendimai panaikinti valstybinės techninės apžiūros galiojimą.

Nustatytas ir sulaikytas 1 neblaivus asmuo, kuris bandė duoti kyšį pareigūnams. Jam gresia baudžiamoji atsakomybė, piniginė bauda ir teisės vairuoti atėmimas.

Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija