Po pernykštės nesėkmės – saldus Edgaro Liepos revanšas  

ABR_6002Šeštadienį Klaipėdoje, kruizinių laivų terminalo aikštelėje, finišavo jau trylikti metai paeiliui vykstančio konkurso „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2014“ antrojo etapo varžybos.

Varžybų vyriausiajam teisėjui Dariui Baltramiejūnui paskelbus rezultatus, neslėpdamas emocijų pergale džiaugėsi daugelio ankstesnių konkursų dalyvis ir prizininkas Edgaras Liepa, įrodęs varžovams, jog pernykštė nesekmė, kai jis nepateko į etapo finalą, buvo tik apmaudus atsitiktinumas.

E. Liepa pakartojo savo pasiekimą, kai prieš dvejus jis irgi buvo laimėjęs konkurso etapą, vykusį uostamiestyje.

Šįkart Edgaro pergalę lėmė meistriškas automobilio valdymas slalomo varžybose, kur jis pasiekė absoliučiai geriausią rezultatą vairuodamas „Toyota Aygo“, o su „Toyota Yaris“ nusileido tik Vyčiui Cibulskiui, kuris šįkart galutinėje įskaitoje liko devintas.

Pergalingo E. Liepos pasirodymo rezultatas (įskaitant baudos sekundes už padarytas klaidas teorinėje dalyje) – 2 min. 46,15 sek.

Antrąją vietą etape, o kartu ir kelialapį į konkurso finalą iškovojo Vilnių į Palangą iškeitęs Mindaugas Juozauskas, kuris geriausiai pasirodė teorinių žinių patikrinimo rungtyje ir daugiau nei 15 sek. nusileido etapo laimėtojui.  Antrojo prizininko laikas – 3 min. 01,62 sek.

Po etapo varžybų finalo batalijoms rengsis ir Laurynas Maknavičius (3min. 02,84 sek.), Tomas Benetis (3min. 04,61 sek.), Tomas Stonkus (3min. 23,12 sek.) ir Dovilė Lukoševičiūtė (5 min. 29,38 sek.), laimėjusi šįkart gana įtemptas ir apylyges varžytuves tarp dailiosios lyties atstovių, kurių antrojo etapo finale dalyvavo penkios.

Beje, norą varžytis antrajame konkurso etape pareiškė beveik tūkstantis pretendentų, kuriems, kaip ir anksčiau, teko įveikti savotišką atranką – DELFI portale teisingai atsakyti į kelis nesudėtingus klausimus. Iš visų dalyvių kompiuterinė sistema atrinko 60 greičiausiai atsiuntusių teisingų atsakymų autorius.

Dalyvius registravo ir į paskutinįjį konkurso etapą teberegistruoja ir radijo stotis „Kelyje“.

„Džiugu kasmet susitikti su galima sakyti nuolatiniais šio renginio dalyviais, kuriems jis tapo gera galimybe ar net savotiška būtinybe atnaujinti teorines žinias ir patobulinti vairavimo įgūdžius, – sakė konkursą rengiančio Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas ir šio projekto koordinatorius Valdas Valiukevičius. Tačiau ne visada pergales skina tik patyrę, todėl raginčiau ir jaunesnius vairuotojus drąsiai bandyti savo jėgas konkurse“.

Jauniausias varžytuvių uostamiestyje dalyvis Paulius Gedvilas po mėnesio švęs 23-ąjį gimtadienį, o vyriausias, palangiškis Kęstutis Speičys, gegužę paminėjo garbingą 60-čio jubiliejų. Jauniausiasis konkurse bandė jėgas pirmą kartą, o vyriausiasis – jau penktąjį. Abiems puoselėtas viltis apie kelialapį į konkurso finalą teko atidėti dar mažiausiai metams.

Tačiau bene didžiausias apmaudas graužė pernykštį Klaipėdos etapo nugalėtoją Tomą Šilgalį, kuris pasiklydo slalomo trasoje ir liko paskutinis tarp 20 dalyvių, geriausiai pasirodžiusių teorinėje rungtyje ir įgijusių teisę rungtis finale.

Maža paguoda – pernykštis antrasis etapo prizininkas Tomas Kuprys šiemet liko šeštas, arba pirmas po išganingojo finalininkų penketuko. Pernai buvęs trečias Tomas Janauskas šiemet buvo tik septintas ir į finalą irgi nepateko.

Dar vienas daugkartinis šių konkursų dalyvis ir finalistas skuodiškis Darius Simutis buvo priverstas tenkintis aštuntąja vieta.

Šie pavyzdžiai rodo, jog sėkmė – gana permaininga, o daugiau patyrusius neretai lenkia labiau ambicingi ir atkaklūs.

Trečiasis, paskutinis atrankos etapas vyks rugsėjo 20 d. Kaune prie „Žalgirio“ arenos.

Rugsėjo 21-ąją ten pat bus surengtas ir konkurso finalas, kurio nugalėtojų ir prizininkų laukia įspūdingos dovanos – organizatorių ir rėmėjų taurės, kelialapis į Ženevos automobilių saloną, duris atversiantį 2015 m. kovą, naujausių padangų komplektai, daugelio vairuotojų svajonė, savotiškas jų interaktyvus tinklas – „Yanosik“ įrenginys, leidžiantis vairuotojams informuoti vienas kitą apie eismo situaciją ir įvykius, apsunkinančius ar blokuojančius eismą ir keliančius pavojų, kosmetikos ir autokosmetikos rinkiniai ir daugelis kitų praktiškų ir naudingų dovanų.

Konkursą rengia Lietuvos žurnalistų autoklubas kartu su partneriais – Susisiekimo ministerija, „Toyota“, „Regitra“, Automobilių kelių direkcija, „Altu“ ir kitais.

Visa konkurso informacija skelbiama tinklapiuose www.delfi.lt ir www.pressauto.lt.

Algimanto BRAZAIČIO nuotr.

www.auto-bild.lt