Šeštadienį Kaune paaiškėjo paskutiniai konkurso finalistai

ABR_6494Sekmadienį, rugsėjo 21-ąją, Kaune „Žalgirio“ arenoje vykstančioje parodoje „Kauno automobilių dienos“ bus nominuotas konkurso „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2014“ nugalėtojas.

O šeštadienio pavakarę šalia arenos UAB „Ekspozicijų centras“ pakviesti varžėsi konkurso paskutiniojo atrankos etapo dalyviai. Čia paaiškėjo paskutinis finalistų šešetukas, kuris drauge su Vilniaus ir Klaipėdos etapų nugalėtojais ir prizininkais rytoj varžysis dėl teisės vadintis geriausiuoju šalies vairuotoju.

Laimėtojai „Toyotos“ stende bus pagerbti įspūdingais prizais – organizatorių ir rėmėjų taurėmis, egzotiškomis dovanomis, – tokiomis, kaip kelionė į Ženevos automobilių saloną, duris atversiantį 2015 m. kovą, naujausių padangų komplektais, daugelio vairuotojų svajone, savotiškais jų interaktyviais tinklais – „Yanosik“ įrenginiais, leidžiančiais jiems informuoti vienas kitą apie eismo situaciją ir įvykius, apsunkinančius ar blokuojančius eismą ir keliančius pavojų, kosmetikos ir autokosmetikos rinkiniais ir daugeliu kitų naudingų dovanų.

Tačiau dėl jų dar teks pakovoti aštuoniolikos pretendentų būriui.

„Paskutiniojo etapo dalyviams galbūt kiek sunkiau sekėsi gvildenti teorinės dalies klausimus, tačiau slalomo aikštelėje vairuodami mažus „Toyota Aygo“ ir „Toyota Yaris“ automobilius jie degė ryžtu ir stengėsi važiuoti ne tik greitai, bet ir tiksliai“, – apdovanodamas etapo nugalėtojus ir prizininkus kalbėjo šio projekto kuratorius, konkursą rengiančio Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius.

O pažiūrėti buvo į ką. Neveltui slalomo aikštelę apgulė būrys parodos lankytojų, kurie aplodismentais sutiko vieną pajėgiausių šalies lenktynininkų Robertą Kupčiką, labai sėkmingai besivaržantį Europos „Volkswagen Castrol Cup“ taurės lenktynėse. Iki jų pabaigos likus vos vieno etapo varžyboms Lietuvos sportininkas turi iškovojęs 508 taškus ir net 72 taškais lenkia Pietų Afrikos atstovą Jefferį Kriugerį.

Robertas rengdamasis lemiamoms batalijoms nutarė išbandyti jėgas ir „Geriausiojo Lietuvos vairuotojo 2014“ konkurse. Jis pasiekė absoliučiai geriausią laiką vairuodamas „Toyota Aygo“, tačiau lyg susigėdęs dėl itin ryškaus meistriškumo antroje rungtyje praleido į priekį kelis varžovus, tačiau tai jam nesutrukdė džiaugtis antrąja prizine vieta ir kelialapiu į konkurso finalą.

O Kaune pirmuoju smuiku griežė jau ketvirtą kartą šiame konkurse jėgas bandantis 25-erių Dominykas Danys, kurio bendra visų rungčių laikų suma – 2 min. 07,6 sek.

Jis 15,8 sek. pranoko antrąjį prizininką ir 17,3 sek. – trečiąją vietą užėmusį „Regitros“ padalinio Kaune atstovą Andrių Sinkevičių, kuris iki rytdienos dar saugo „Geriausiojo vairuotojo 2013“ karūną, pernai iškovotą Jonavoje.

Iš paskutiniojo atrankos etapo dalyvių kelialapius į rytdienos finalą be šių prizininkų dar iškovojo Virginijus Bakanas ir Vidmantas Kupčinskas bei irgi daugkartinė tokių konkursų dalyvė, vilnietė, autobuso vairuotoja Dainė Ribokienė, laimėjusi ginčą tarp dvylikos į etapo batalijas pakviestų daliosios lyties atstovių ir trijų, po teorinės dalies patekusių į etapo baigiamąją stadiją.

Konkursą „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2014“ rengia Lietuvos žurnalistų autoklubas kartu su partneriais – Susisiekimo ministerija, „Toyota“, „Regitra“, Automobilių kelių direkcija, „Altu“ ir kitais.

Visa konkurso informacija skelbiama tinklapiuose www.delfi.lt ir www.pressauto.lt.

Algimanto BRAZAIČIO nuotr.

www.auto-bild.lt