„Goodyear“ gamins padangas naudodama ryžių lukštų atliekas

Goodyear_rataiRyžių lukštų pelenai tampa padangoms tinkančiu silicio dioksidu

„The Goodyear Tire & Rubber Company“ gamins naujas padangas, naudodama ryžių lukštų atliekas. Tokios padangos padės sumažinti automobilių degalų sąnaudas. „Goodyear“ padangų gamybai bus naudojami pelenai, kurie lieka deginant ryžių lukštus. Elektros energijos gamybos procese deginami ryžių lukštai tampa aplinkai nekenksminga silicio dioksido žaliava, kuri ir naudojama padangų gamybai.

„Goodyear“ naujovių kūrimo centras pastaruosius dvejus metus atliko silicio dioksido iš ryžių lukštų pelenų tyrimus ir nustatė, kad šios medžiagos įtaka padangų savybėms prilygsta tradicinių žaliavų teikiamam efektui.

„Ryžių lukštų pelenai taps alternatyviu silicio dioksido šaltiniu, todėl mažiau ryžių lukštų atliekų bus išvežama į sąvartynus, o tai sumažins aplinkos taršą“, – teigė „Goodyear“ laikinasis vyriausiasis technikos direktorius Joseph Zekoski.

Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos duomenimis, kasmetinis ryžių derlius pasaulyje siekia daugiau kaip 700 milijonų tonų, o išmetami ryžių lukštai turi neigiamą poveikį aplinkai. Todėl lukštai dažnai deginami generuojant elektros energiją ir taip mažinant į sąvartynus išvežamų atliekų kiekį.

Gaminant padangų protektorius silicio dioksidas sumaišomas su guma. Tai sutvirtina gumos mišinį, sumažina padangos pasipriešinimą riedėjimui, dėl to papildomai sutaupoma degalų. Silicio dioksidas taip pat pagerina padangos sukibimą su šlapiu paviršiumi.

Aplinkai draugiškų naujovių diegimas – tradicinio „Goodyear“ rūpesčio aplinkosauga dalis. „Padangų sudedamosios medžiagos, savybės ir gamybos procesas sureguliuoti taip, kad kuo mažiau kenktų aplinkai“, – teigė Joseph Zekoski. „Goodyear“ tiria padangų galimybes, kaip degalai galėtų būti sunaudojami efektyviau, konsultuoja vairuotojus, kaip optimaliai jas eksploatuoti, pavyzdžiui, pritaikius oro slėgio išlaikymo technologiją (AMT). Taip pat ieškoma, kuo pakeisti padangų gamybai reikalingas naftos medžiagas naudojant tokius atsinaujinančius šaltinius, kaip sojų pupelių aliejus“.

Daugiau apie „Goodyear“ įsipareigojimą rūpintis aplinkosauga http://www.goodyear.com/responsibility

Apie „Goodyear“

„Goodyear“ yra viena iš didžiausių padangas gaminančių bendrovių pasaulyje. Joje dirba apie 69 tūkstančiai žmonių, o gamyba vyksta 52 gamyklose, kurios yra 22 pasaulio valstybėse. Bendrovės naujovių kūrimo centrai Akrone (Ohajo valstija, JAV) ir Colmar-Berge (Liuksemburgas) kuria moderniausius produktus bei paslaugas, kurie tampa naujais padangų pramonės etalonais. Daugiau informacijos apie „Goodyear“ ir jos produktus rasite interneto svetainėje www.goodyear.com

„Goodyear“ nuotr.

www.auto-bild.lt