Istorinės kelionės maršrute – ir Lietuva

Mongolija35 000 kilometrų ir 3 dykumos, 5 kalnų grandinės bei 37 valstybės. Tokį iššūkį, važiuodamos „Subaru XV“ automobiliu pasirengusios įveikti dvi kanadietės – Corinne Copreni  ir Jess Watt. Spalio 14 dieną jos aplankė Vilnių: mūsų šalies sostinė yra vienas iš miestų, įtrauktų į šios labdaringos kelionės maršrutą.

Iššūkių nebijančios moterys važiuoja per Europą ir Aziją ne savo malonumui: pagrindinis jų kelionės tikslas – labdara. Jos renka lėšas Mongolijos švietimo ir sveikatos apsaugos įstaigoms. Būtent todėl kelionės, kuri liepos mėnesį prasidėjo Londone, o po to driekėsi per Italiją, Albaniją, Graikiją, Bulgariją, Rumuniją, Turkiją, Gruziją, Azerbaidžaną, Turkmėniją, Kazachstaną iki pat Mongolijos, o po to per Rusiją atgal į civilizuotą Europą, toliausias taškas buvo Mongolija. Šalis, kurioje ir keliai ne patys geriausi (kaip pačios keliautojos prisipažino – kai kur jų paprasčiausiai nebuvo…), ir žmonės gyvena toli gražu ne tokiomis sąlygomis, kokios įprastos mums… Mokyklos ten skurdžios, apie kokybišką sveikatos priežiūrą dažnai irgi galima tik svajoti. Todėl Coriine ir Jess tikisi savo ilga kelione surinkti lėšų, kurie bent kažkiek padėtų Mongolijai pagerinti savo švietimo ir sveikatos apsaugos sistemą (jeigu norėtumėte paaukoti šiam projektui kažkiek lėšų, visą informaciją rasite šios kelionės interneto svetainėje www.offtrax.ca).

Reklamos specialistė Corinne ir profesionali fotografė Jess važiuodamos per daug neskuba. Jos nesiekia šį atstumą iki Mongolijos ir atgal įveikti kuo greičiau.

Tačiau drąsios nuotykių ieškotojos prisipažino, kad komforto tokioje kelionėje neieško. Jos jau yra mačiusios daug pasaulio valstybių, o darbų specifika ir gyvenimo būdas leidžia atsidurti gana egzotiškuose kraštuose su kuprine ant pečių.

Moterys šiai kelionei pasirinko „Subaru XV“ automobilį. Lietuviai gal pasakytų, kad tokiai ilgai kelionei labiau tiktų automobilis su dyzeliniu varikliu, tačiau pradinė informacija prieš kelionę kėlė nerimo – kai kuriose šalyse dyzelino galima paprasčiausiai nerasti arba jo kokybė gali kelti rūpesčių. Todėl XV yra su benzininiu varikliu. Ir kas labiausiai nustebino (juk vairuoja moterys ir dar iš Amerikos žemyno) – mechanine pavarų dėže. „Tai lygiai tokiai pat mašina, kokią galima nusipirkti bet kurioje „Subaru“ atstovybėje. Mes nieko ypatingai neruošėme – tik kai kurias apsaugas uždėjome, kad technika mažiau kentėtų tose vietose, kur keliai bus prasti. O buvo atkarpų, kai teko važiuoti bekele – tiesiogine prasme. Mongolijoje ir per upeliukus važiavome, ir kalnų buvo – kol kas mašina mūsų nenuvylė, nekilo jokių problemų, – Vilniaus „Subaru“ centre pasakojo keliautojos. – Degalų sąnaudos priklausė nuo važiavimo stiliaus ir sąlygų: kalbėti apie kažkokį labai konkretų vidurkį nėra prasmės, nes atskiri kelionės etapai vienas nuo kito skyrėsi kaip diena ir naktis“.

Beje, pigiausius degalus moterys į „Subaru“ benzino baką pylė Tadžikistane, jis kainavo apie 0,23 euro centus už litrą.

Mūsų šalyje (į Lietuvą moterys atvažiavo iš Latvijos) keliautojos buvo sužavėtos netoli Šiaulių esančiu Kryžių kalnu, patiko joms ir Vilniaus architektūra bei… alus. Į kelių mėnesių nuotykį, skirtą labdarai, išsiruošusios moterys turi įvairiausių tikslų ir planų ateičiai. Svarbiausia, kaip jos pačios sako, kad gyvenime nebūtų nuobodulio. O iššūkių, kuriuos įveikęs gali pagelbėti ir kitiems, visada galima rasti.

www.auto-bild.lt