Karščiausios Volkswagen premjeros – XL Sport ir Passat GTE

XL Sport1Prieš oficialųjį Paryžiaus autosalono atidarymą rinktinei publikai pirmą kartą pademonstruota keletas Volkswagen pasaulinių premjerų, kurias šiomis dienomis galės išvysti ir visi Paryžiaus autosalono lankytojai. Pirmoji – ekscentriškas sportinis Volkswagen XL Sport, o antroji – įkraunamas hibridas Volkswagen Passat GTE.

Ne veltui Volkswagen XL šeimyną laiko vienais iš techniškai pažangiausių ir ekonomiškiausių konceptų. Tiesa, Paryžiaus autosaloną lydinčiose iškilmėse pademonstruotas Volkswagen XL Sport yra šiek tiek kitoks. Tai ko gero galingiausias automobilis su dviejų cilindrų varikliu. Atidengus variklio skyriaus gaubtą, galima išvysti sportiniams automobiliams nebūdingą, supermotociklams Ducati 1199 Superleggera skirtą 200 AG galios V2 formos dviejų cilindrų variklį. Maksimalus automobilio greitis siekia 270 km/val., o įsibėgėjimas iš vietos trunka 5,7 sek. Variklio judesį paskirsto 7 laipsnių DSG transmisija. 18 colių ratlankiai nulieti iš magnio ir „apauti” 205/40 R18 (priekiniai) ir 265/35 R18 (galiniai) padangomis.

VW XL XL SportAutomobilio variklis, rėmas ir kėbulas pagaminti iš šiuolaikinių labai lengvų magnio ir aliuminio lydinių, todėl pats automobilis sveria tik 890 kg. Kaip tokiam galingam sportiniam automobiliui tai puikus rezultatas. Be įspūdingos galios ir išskirtinio inovatyvumo naujasis Volkswagen XL Sport žavi įspūdingu ehergetiniu efektyvumu. Žinoma, tai jau ne vieno litro automobilis, į kurio titulą pretenduoja jo pirmtakas Volkswagen XL, bet ir ne degalus ryjantis bolidas, ko galima tikėtis iš įspūdingų greičio ir dinamikos rodiklių.

Įkraunamas hibridas Volkswagen Passat GTE – pirmasis Passat šeimos atstovas su kombinuotu pavaros mechanizmu, kurį sudaro benzininis TSI variklis ir elektros motoras. Bendra pavaros mechanizmo galia siekia 160 kW (218 AG), bendras sukimo momentas – iki 400 Nm. Maksimalus greitis – 220 km/val. Iki 100 km/val. įsibėgėjama per 8.0 sek. Vertinant pagal NEDC metodiką, Passat GTE sunaudoja 2 l benzino ir 13 kWh elektros 100 km kelio. CO2 tarša – šiek tiek mažesnė, nei 45 g/km CO2. Su pilnu baku ir visiškai įkrautu akumuliatoriumi automobilis  nuvažiuoja iki 1000 km, o varomas vien elektra, jis išvysto iki 130 km/val. greitį ir gali įveikti iki 50 km.

Passat GTE Passat GTE1Viena iš didžiausių Volkswagen Passat GTE naujovių – speciali išmaniojo telefono programėlė CAR-NET e-Remote, leidžianti aktyvuoti ir valdyti prie įkrovimo stotelės prijungto automobilio akumuliatoriaus įkrovimą išmaniuoju telefonu.

Gamintojo nuotr.

www.auto-bild.lt