Lietuvos bankas: gabenant banknotus būtina laikytis griežtų saugumo reikalavimų

Lietuvos bankas informuoja, kad gabenant banknotus, būtina laikytis numatytų griežtų saugumo procedūrų ir reikalavimų, įskaitant banknotų skraidinimą šviesiu paros metu, eismo ribojimus gabenant juos į saugyklas ir kitas apsaugos priemones. Dėl saugumo apie pinigų gabenimo laiką, maršrutą, apsaugos ir kitas detales visuomenė iš anksto negali būti įspėta.

Policija atkreipia dėmesį, kad pareigūnai buvo pasitelkti siekiant užtikrinti krovinio saugumą ir palydėti jį iki numatytos vietos, šią misiją pareigūnai atliko profesionaliai.

Vykdant pasirengimo euro įvedimui darbus, vakar į Lietuvą atgabenta pirmoji eurų banknotų siunta. Eurai buvo atskraidinti į Vilniaus oro uostą ir sėkmingai pasiekė Lietuvos banko saugyklas.Lietuvos bankas yra pasirašęs sutartį su Vokietijos centriniu banku – Bundesbanku dėl visų nominalų eurų banknotų įsigijimo. Siekiant, kad įvedant eurą būtų patenkintas banknotų poreikis ir užtikrintos reikalingos atsargos, iš viso bus atsigabenta 132 milijonai vienetų eurų banknotų, jų svoris – 114 tonų.

Detalesnė informacija apie banknotų gabenimą bus suteikta tuomet, kai visi jie pasieks saugyklas.

www.auto-bild.lt