„Lietuvos draudimo“ iniciatyva modernizuotos nesaugios pėsčiųjų perėjos Klaipėdoje ir Panevėžyje

Klaipedos pereja (2)Didžiausios šalies ne gyvybės draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ klientai, besinaudojantys elektronine savitarnos sistema ir atsisakę popierinių laiškų, prisidėjo prie pavojingų ir nereguliuojamų pėsčiųjų perėjų Klaipėdoje ir Panevėžyje modernizavimo. Panevėžyje modernizuota Aukštaičių – Sirupio gatvių sankryžoje esanti, o Klaipėdoje – Sausio 15-osios g. perėja ties Birutės gatve. Abi atnaujintos perėjos nereguliuojamos ir pavojingos, Panevėžio perėjoje pernai žuvo žmogus.

Klaipėdoje nesaugioje perėjoje įrengta saugumo salelė, išlieta speciali raudona slydimą ir stabdymo kelią mažinanti danga, Panevėžyje taip pat įrengta saugumo salelė bei kryptinis apšvietimas, kurio šviesa tiesiogiai nukreipta į perėją, o įrengti šviesos davikliai fiksuoja, kada lauke pradeda temti. Šis apšvietimas padeda vairuotojams matyti perėją tamsiu paros metu ir net esant rūko sąlygoms. Šias perėjas parinko vietos savivaldybių pareigūnai, atsižvelgdami į esamą perėjų būklę ir eismo įvykių skaičių.

„Lietuvos draudimas“, besirūpindamas eismo saugumu, įgalino savo klientus padaryti gerą darbą – atnaujinti pavojingas pėsčiųjų perėjas. Jos atnaujinamos klientų valia popierinių laiškų siuntimui naudotoms ir jų atsisakius sutaupytomis lėšomis. Klientai nusprendžia, ar nori prisidėti prie perėjų atnaujinimo ir kiek ir kurios pavojingiausios pėsčiųjų perėjos bus atnaujintos jų sutaupytomis lėšomis. Pašto korespondencijai sutaupytas lėšas dovanojame Lietuvos savivaldybėms, kartu su jomis atnaujiname pavojingiausias pėsčiųjų perėjas. Iki šio momento jau yra daugiau nei 34 tūkst. „Lietuvos draudimo“ klientų, pradėjusių naudotis elektronine savitarnos sistema „Savas LD“ ir atsisakiusių paštu siunčiamų dokumentų. Visi jie prisideda, kad būtų atnaujintos ir modernizuotos pavojingiausios pėsčiųjų perėjos“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Valdybos narys ir Privačių klientų departamento direktorius Raimondas Geleževičius.

Per vienerius metus „Lietuvos draudimas“ kartu su šalies miestų savivaldybėmis iš viso planuoja atnaujinti 10-imt nesaugių ir pavojingų pėsčiųjų perėjų. Šiuo metu darbai vyksta Kaune ir Šiauliuose, o kitais metais bus modernizuotos dar 5 nesaugios perėjos Lietuvos miestuose.

Iki šio momento jau yra daugiau nei 34 tūkst. „Lietuvos draudimo“ klientų, perėjusių į „Savas LD“ ir atsisakiusių paštu siunčiamų dokumentų. Tarp jų – 3600 Klaipėdos ir 2200 Panevėžio regiono gyventojų. Per metus „Lietuvos draudimas“ klientams išsiunčia apie 1 milijoną popierinių laiškų.

Praėjusiais metais Panevėžyje buvo sužeista daugiau nei 80 pėsčiųjų, iš kurių beveik pusė nukentėjo pėsčiųjų perėjose. Dėl per didelio pėsčiųjų perėjų tankumo Panevėžio mieste, saugaus eismo komisijos ekspertai yra pasiūlę dalį nesaugių perėjų panaikinti, kitas modernizuoti. Klaipėdos mieste per šiuos metus įvyko pusšimtis eismo įvykių pėsčiųjų perėjose, kuriose buvo sužalota daugiau nei 60 žmonių.

„Pėsčiųjų perėjas skubame atnaujinti rudens pradžioje, kai miestuose suaktyvėja eismas, gatvėse padaugėja automobilių bei po vasaros atostogų išsiblaškiusių pėsčiųjų. Be to, rudenį ilgėja tamsus paros metas, kuris turi tiesioginių neigiamų pasekmių saugumui – maždaug 2 iš 3 įvykių, kuriuose žūsta pėstieji, nutinka tamsiuoju paros metu“, – teigė „Lietuvos draudimo“ Privačių klientų departamento direktorius R. Geleževičius.

Kitais metais šių atnaujinimų sulauks dar keturi šalies miestai, kuriuose „Lietuvos draudimo“ klientai aktyviausiai ims naudoti „Savas LD“ savitarnos sistemą ir atsisakys popierinių laiškų. Dar vieną miestą, kuriame bus atnaujinta perėja, renka gyventojai, balsuodami atviruose visuomenei „Facebook“ rinkimuose. Šiai iniciatyvai „Lietuvos draudimas“ kartu su savo klientais planuoja skirti nuo 100 iki 200 tūkstančių litų.

„Lietuvos draudimas“ yra didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, du kartus iš eilės pelniusi „Geriausio darbdavio“ apdovanojimą, taip pat pripažinta geriausiu Vidurio ir Rytų Europos darbdaviu 2013 metais. „Lietuvos draudimo“ paslaugomis naudojasi beveik pusė milijono klientų.

www.auto-bild.lt