Lukiškių gatvėje po mėnesio bus įrengtas dvipusis eismas, gatvės remonto darbai prasidės pirmadienį

Vilniaus miesto savivaldybė informuojama, kad nuo spalio 13 iki lapkričio 11 dienos bus remontuojama Lukiškių gatvė. Darbai vyks atkarpoje nuo Lukiškių skersgatvio iki Mečetės gatvės. Be to, bus išpjauti iš kelmų išaugę uosialapių klevų savaiminukai, kurie daro žalą ekosistemai. Eismas vyks, tik bus įrengti laikinai apribojimai.

Iš viso bus iškirsti 63 vnt. uosialapių klevų savaiminukų. Kaip ir Sosnovskio barščiai, ši klevų rūšis įtraukta į Aplinkos ministerijos Invazinių Lietuvoje organizmų sąrašą. Išaugus uosialapiui klevui, toje pačioje dirvoje jau nebeišauga kitos lietuviškos medžių rūšys. Be to, šių medžių mediena nėra naudinga. Kaip ir Sosnovskio barščiai – jie greitai plinta ir nekontroliuojant padaro didelę žalą ekosistemai. Vilniuje kovojant su šia invazine medžių rūšimi nenaudojamos jokios cheminės priemonės, tačiau jie nuolat yra pjaunami ir kertami, šie darbai dažnai atliekami Vilnelės pakrantėje, Pavilnių ir Verkių regioniuose parkuose.

Pabaigus Lukiškių gatvės remonto darbus, čia bus sutvarkyta ne tik gatvės danga, bet ir įrengtas naujas šaligatvis. Kadangi, pasak eismo specialistų, šioje vietoje norint pagerinti susisiekimą senamiesčiu būtų tikslinga įrengti dvipusį eismą, planuojama važiuojama gatvės dalį išplatinti ir jau po mėnesio įrengti dvipusį eismą.

Vilniuje 2013 metais ištisinio asfaltavimo būdu sutvarkytos 42 gatvės ir įvairių gatvių atkarpos, kurių bendras ilgis siekia beveik 18 kilometrų. Sostinėje šiais metais planuojama sutvarkyti daugiau nei 200 gatvių. Darbai vyks visoje sostinėje ir tikimasi, kad didžiąją dalį jų pavyks atlikti dirbant savaitgaliais ir vakarais, kad eismo sąlygos mieste nesikeistų.

www.auto-bild.lt