Policija primena: lankant artimųjų kapus, nepamirškite pasirūpinti saugumu

Artėjant visų Šventųjų ir mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dienai, policija stiprina patruliavimą šalies keliuose, prie kapinių, taip pat kitose žmonių susibūrimo vietose. Į pagalbą pasitelkiami policijos rėmėjai, Šaulių sąjungos atstovai, kiti pilietiški bendruomenių nariai. Šią savaitę pareigūnai susitinka su savivaldybių administracijomis aptarti galimybes tinkamai apšviesti gyvenviečių (miestų) kelius, taip pat vietas prie kapinių. Su kelius prižiūrinčiomis įmonėmis aptariamos galimybės apriboti vykdomus kelio darbus, siekiant išvengti transporto priemonių spūsčių.

Atkreipiame vairuotojų dėmesį į eismo sąlygas, todėl labai svarbu pasidomėti oro prognozėmis. Jei įmanoma, patariame į tolimesnę kelionę išvykti ankstėliau, neskubėti.

Dėl didelio kapinių lankytojų srauto ir intensyvaus eismo vairuotojų prašome būti itin atidžiais, kantriais ir pakančiais vienas kitam. Pasitikrinkite, ar automobilyje yra gesintuvas, vaistinėlė, atsarginis ratas ir avarinio sustojimo ženklas. Be to, siekiant išvengti netikėtumų kelyje, rekomenduojame iš anksto pasirūpinti savo transporto priemonės technine būkle. Svarbiausia, vairuotojams važiuoti saugiu greičiu, praleisti pėsčiuosius, vykdyti kelio ženklų reikalavimus, segėti saugos diržus. Gyventojai turėtų atminti elementarias taisykles – išlipus iš automobilio tamsiu paros metu, apsirengti šviesą atspindinčią liemenę, o einant keliu – prisisegti atšvaitą ar pasišviesti kelią žibintuvėliu. Juk šios priemonės kainuoja žymiai mažiau nei jūsų gyvybė.

Tokiomis intensyvaus gyventojų judėjimo dienomis, visada yra tikimybė, kad gali būti apvogti ilgesniam laikui be priežiūros palikti gyvenamieji namai, butai, transporto priemonės. Todėl gyventojai, ilgesniam laikui išvykdami iš namų, turėtų nepamiršti pasirūpinti savo turto saugumu, įjungti apsaugos sistemos priemones. Jei bute neįrengta signalizacija, tiesiog paprašykite kaimyno prižiūrėti savo būstą.

Rūpindamiesi žmonėmis, kurie atvyksta aplankyti artimųjų kapų, informaciniuose stenduose, esančiuose prie kapinių pareigūnai skelbia perspėjimus, kuriuose primena ir prašo žmonių nesudaryti sąlygų vagystėms. Pareigūnai primena, kad žmonės, palikdami automobilį nors ir trumpam, visada patikrintų, ar įjungta, ar patikimai veikia apsaugos sistema. Išgirdę įsijungusią automobilio signalizaciją, atkreiptų į tai dėmesį, net jei tai ir ne jų automobilis. Niekada nepaliktų atrakintų automobilio durų, atidarytų langų, stoglangių bei matomoje vietoje rankinių, mobiliųjų telefonų, dokumentų ar kitų vertingų daiktų. Rankines, automobilio dokumentus visada rekomenduojama pasiimti su savimi, nepalikti jų automobilyje.

Taip pat policija prašo pastebėjus prie kapinių, automobilių stovėjimo aikštelėse ar netoli jų įtartinus asmenis, įsidėmėti jų išvaizdą, užsirašyti įtarimą keliančių automobilių valstybinius numerius ir nedelsiant apie tai pranešti policijai telefonu 112 arba informuoti apylinkės inspektorių.

www.auto-bild.lt