„Rally Classic“ Druskininkai 2014 pirmos dienos apžvalga

IMG_0040Vakar (spalio 3d.) startavo paskutinis Lietuvos ralio čempionato (LARČ) etapas – „Rally Classic“ Druskininkai 2014, kuriame lenktynininkai įveikė 4 greičio ruožus, taip nuvažiuodami daugiau nei 60 km. Visgi, sudėtingiausias išbandymas – 6 greiti ir sudėtingi ruožai jų laukia šiandien.

Pirmosios ralio dienos lyderis Vytautas Švedas, kuris neslepia ambicijų nugalėti, po paskutiniojo, naktinio greičio ruožo vakarykštį ralį apibūdino kaip itin sudėtingą ir greitą.

„Po trečio ruožo pirmavome aštuoniolika sekundžių. Sakyčiau, kad jeigu kam nors trūksta adrenalino jiems reikėtų pasivažinėti naktiniu ruožu, kurį ką tik įveikėme. Esu įveikęs daug kelių, tačiau tokiu kaip šis naktį dar neteko važiuoti. Šiek tiek perkaito stabdžiai, visa kita, regis, tvarkoje. Kalbant apie visą dieną, pirmaujame, todėl užsibrėžtą planą šiuo metu įgyvendiname, nors ir nevažiavome taip greitai, kaip planavome“, – sakė V. Švedas.

Lenktynininkas teigė, kad jų ekipažas įpratęs važiuoti greičiau, tačiau tikisi, jog dabartinio tempo pakaks norint tapti „Rally Classic“ Druskininkai 2014 nugalėtojais.

LARČ čempiono titulą jau užsitikrinęs Ramūnas Čapkauskas, nuo V. Švedo atsiliekantis 45 sekundėmis, tvirtino, jog šeštadienį laukia didelė ir įdomi kova.

„Važiuodami naktį tikrai turėjome pasistengti. Nors priekyje mūsų važiavo tik vienas ekipažas, trasoje buvo daug dulkių. Gerai, kad be klaidų įveikėme šį, pakankamai sudėtingą greičio ruožą – labai siaurą miško keliuką.  Apibendrinant, viskas buvo gerai: automobilis veikia, laukiame antrosios ralio dienos“, – teigė lenktynininkas.

Po keturių greičio ruožų trečiąją vietą užimantis Vaidoto Žalos ekipažas taip pat įsivažiavo ir tikisi parodyti kuo geresnį rezultatą.

„Pradžioje diena buvo sudėtinga, vėliau „atsibudome“, atsirado tempas. Viskas gerai, laukiame tolimesnių startų“, – pasakojo V. Žala.

Bene daugiausiai problemų kilo iki paskutiniojo LARČ etapo, „Rally Classic“ Druskininkai 2014, trečiąją vietą čempionate užėmusiam Giedriaus Notkaus ekipažui, kuris naktinio greičio ruožo metu išslydo iš trasos.

„Nelabai pasisekė, iš trasos „iššokom“ į griovį pilną vandens. Dabar  automobilyje sėdime šlapi. Baigti ruožą galėjome tik dėl žiūrovų pagalbos, kurie padėjo išstumti automobilį. Rytoj tikimės tiesiog finišuoti, aukštų pozicijų užimti nebepavyks“, – nusivylimo balse neslėpė sportininkas.

Naktiniame greičio ruože iš kovos pasitraukė lyderių penketuke buvęs Benedikto Vanago ekipažas, patyręs avariją. Šiandien GR-5 starto liniją kirs 25 lenktynininkai.

„Rally Classic“ Druskininkai 2014 lyderiai po pirmosios ralio dienos:

  1. Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas
  2. Ramūnas Čapkauskas ir Tomas Šipkauskas
  3. Vaidotas Žala ir Žygimantas Žala
  4. Rolands Jaunzems ir Aleksandrs Innuss
  5. Eugenijus Michalauskas ir Tomas Baltramiejūnas

1 ekipažo staro GR-5 laikas:

GR-5 „N-40“ – 9:10

GR-6 „Energotecha“ – 10:00

GR-7 „N-40“ – 11:10

GR-8 „Energotecha“ – 12:00

GR-9 „Dzūkijos mediena“ – 13:00

GR-10 „Druskininkai“ – 14:30

Iškilmingas ralio finišas žiūrovų laukia Druskininkuose, prie viešbučio „Europa Royale“ 18 -19 val.

Apie „Rally Classic“ Druskininkai

Rally Classic“ Druskininkai 2014 – tai visą sezoną vainikuojantis  įspūdingiausias visų metų ralio renginys Druskininkuose, garantuojantis bekompromisę kovą dėl čempiono titulo ir kasmet sulaukiantis vis daugiau automobilių sporto gerbėjų dėmesio iš Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos, Suomijos ir kitų šalių. Daugiau informacijos apie renginį rasite www.rallyclassic.lt

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt