Reidai Panevėžio apskrityje: pedalus mina neblaivūs dviratininkai

Panevėžio aps. VPK nuotr.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro pareigūnai, tęsdami rugsėjį pradėtus prevencinius saugaus eismo užtikrinimo reidus, apskrityje spalio 11-12 dienomis tikrino vairuotojų blaivumą, stebėjo, kaip pėstieji, dviratininkai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) reikalavimų.

Patikrino 548 vairuotojus, išaiškino 17 pažeidimų. Vienas lengvojo automobilio vairuotojas buvo neblaivus, vienas automobilio vairuotojas neturėjo teisių, vienas mopedo vairuotojas ne tik vairavo be teisių, bet neturėjo ir privalomojo draudimo, vienas vairuotojas važiavo automobiliu, neperėjusiu valstybinės techninės apžiūros. Nustatyti 4 kitų KET pažeidimai (vienas vairuotojų vairavo automobilį, kurio priekiniuose žibintuose panaudotas motorinės transporto priemonės gamintojo nenumatytas šviesos šaltinis, todėl šiai transporto priemonei panaikintas techninės apžiūros galiojimas), 9 neblaivūs dviratininkai (6 iš jų nustatytas lengvas, 3 – vidutinis girtumai). Dar 8 vairuotojai buvo vartoję alkoholio, bet jų girtumas leistinos normos neviršijo.

Panevėžio apskrities policija primena, kad apskrityje dažnai neblaivūs dviratininkai tampa ne tik eismo įvykių priežastimi, bet ir patys žūva ar būna sužalojami.

Panevėžio aps. VPK informacija