Tarptautinės operacijos „Trivium“ metu sulaikyti 5 lietuviai

Šią savaitę Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai kartu su kolegomis iš Lenkijos ir Rumunijos dalyvauja Birmingame vykdomoje tarptautinėje specialiojoje policinėje priemonėje „Trivium III“.  Šią priemonę organizuoja  Europos kelių policijos tinklo TISPOL ir Jungtinės Karalystės Centrinės greitkelių policijos valdyba. Tokia operacija rengiama jau trečią kartą ir kaskart sulaukia vis daugiau dėmesio ir rezultatų. Kelių policijos padaliniai iš įvairių ES šalių suvienija savo pajėgas siekiant eismo saugumo Europos šalyse.

Pirmadienis prasidėjo patikrinimais Jungtinės Karalystės keliuose ir kitose vietose, operaciją koordinuojant iš bendro operacinio centro Birmingeme, įsikūrusio Didžiojoje Britanijoje. Pirmadienio rytą sulaikyta 5 lietuvių gauja, kurie įtariami vagystėmis ir kitais nusikaltimais. Tarp sulaikytųjų ir gaujos lyderis N. L. (gimęs 1981 m.), kuriam 2013 m. liepos 2 d. išduotas Europos arešto orderis.

Visą savaitę Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnų dėmesys ir toliau bus nukreiptas į Didžiosios Britanijos keliais riedančias transporto priemones su Lietuvos registracijos numeriais, į jų vairuotojus ir keleivius. Bus siekiama nustatyti ieškomus, besislapstančius asmenis, tikrinama, ar vairuotojai turi teisę vairuoti, ar jų dokumentai yra galiojantys, ar transporto priemonės yra apdraustos, techniškai tvarkingos. Taip pat didelis dėmesys bus sutelktas į pavojingai ir chuliganiškai vairuojančius, įstatymų reikalavimus linkusius pažeisti asmenis. Bus vykdomas ir prevencinis darbas, aplankytos lietuvių bendruomenės.

Spalio 21 d. planuojamos dvi masinės kelių policijos specialiosios priemonės, o spalio 22 d. – BBC ir TISPOL TV vykdys tiesioginę transliaciją gyvai.

Lietuvos kelių policijos pareigūnai Europos kelių policijos tinklo TISPOL veikloje, t. y. atskirų darbo grupių darbe pradėjo dalyvauti 2004 metais. Šio tinklo inicijuotose saugaus eismo akcijoje dalyvaujama nuo 2006-ųjų gruodžio mėnesio.