Neregistruotos transporto priemonės kelia grėsmę saugiam eismui

Susisiekimo ministerija atkreipia eismo dalyvių dėmesį, kad šalies keliais pradėjo važinėti krovinių vežimo paslaugas teikiančios transporto priemonės, kurios neatitinka Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo reikalavimų.

„Šios transporto priemonės nėra registruojamos kaip vilkikai, tačiau važinėja mūsų keliais. Vilkikus kaip traktorius įregistravusi asociacija tikina, kad jie surinkti iš atsarginių dalių bei agregatų ir atitinka žemės ūkio ministro nustatytus reikalavimus. Susisiekimo ministerijai tai kelia rimtų abejonių“, – sako susisiekimo viceministras Algis Žvaliauskas.

Lietuvos keliuose pastebėti traktoriai beveik niekuo nesiskiria nuo vilkikų „Scania“. Manoma, kad Savadarbių transporto priemonių gamintojų asociacija traktoriais jas įregistravo neteisėtai, pažeisdama net du žemės ūkio ministro įsakymus. Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas numato, kad neregistruotos transporto priemonės negali dalyvauti eisme.

Susisiekimo ministerija, siekdama išsiaiškinti šių transporto priemonių teisinį statusą, planuoja kreiptis į policiją ir Žemės ūkio ministeriją.

www.auto-bild.lt