Antrame „Nemunring Winter Games“ etape pasirodė ir prabangūs limuzinai

Gytis Vaitulionis šėlsta su savo šeimyniniu limuzinu

Gytis Vaitulionis šėlsta su savo šeimyniniu limuzinu.

Pasibaigus visiems profesionaliems Lietuvos automobilių sporto čempionatams, ir čempionams išsidalinus taures, prasidėjo beveik trijų mėnesių laukimas iki artimiausio žiemos ralio. Tačiau, skirtingai nuo profesionalų, mėgėjų tarpe veiksmas vyksta intensyviau nei bet kada. Tą puikiai įrodo kas antrą sekmadienį vykstantys „Nemunring Winter Games“ etapai.

Praeitą savaitę vykusiame antrajame etape varžybų organizatoriai vėl sulaukė per 100 dalyvių. Suskirstyti į 5 klases, pilotai išbandė tipinę „Nemuno žiedo“ trasos konfigūraciją su papildomomis stabdymo – saugumo zonomis. Šio etapo trasos kūgeliai organizatorių buvo specialiai sudėlioti taip, kad maksimaliai išnaudotų dalyvių pastabumą. Iš pirmo žvilgsnio jie nesiskiria nuo įprastinės trasos įveikimo trajektorijos, tačiau pakitę stabdymo taškai reikalavo maksimalus susikoncentravimo. Ir laimėjo tie, kurie buvo labiausiai susikaupę.

Galine ašimi varomų automobilių klasėje tai geriausiai pavyko Gyčiui Vaitulioniui. Panevėžietis ne tik demonstravo puikų tempą su savo šeimyniniu „Mercedes Benz“ limuzinu, tačiau negailėjo ir vaizdų renginio žiūrovams. Šiam, keletą tonų sveriančiam, monstrui leido ne kartą slysti šonu. Pakalbintas Gytis neatmetė galimybės kitąmet išbandyti savo jėgas ir šoninio slydimo čempionate.

Priekiniais ratas varomų automobilių klasėje staigmenų taip pat išvengta – pirmą vietą užėmė Justinas Akelis. Su visa šeima į varžybas visada keliaujantis kaunietis šįsyk sudalyvauti prikalbino ir savo žmoną Vilmą. Ji varžybose dalyvavo pirmą kartą, tačiau sugebėjo nušluostyti nosis ir keletui vyrukų – visi tie metai vyrą lydinti į varžybas ir analizuojant trasas davė naudos.

Visais keturiais ratais varomų automobilių klasėje staigmeną pateikė Mantas Morkis. Dar vienas panevėžietis į varžybas užsiregistravo paskutinę minutę, tačiau tai jam nesutrukdė užimti pirmos vietos. Jo vairuojamas „Mitsubishi Lancer EVO 9“ gali greičiausiai apsukti ratą artėjančios žiemos sąlygomis.

Sportinių automobilių klasių važiavimams vykstant prietemoje buvo rodomas tikrasis meistriškumas. Keturiais varomais ratais jį geriausiai demonstravo Mantas Mikuckas – daugkartinis įvairių varžybų prizininkas ir viena iš Lietuvos žiedinių lenktynių vilčių ateityje. Dviejų varomų ratų profesionalų įskaitoje sau lygių neturėjo alytiškis Tomas Buškevičius ir jo Honda Civic.

Jau du etapus iš eilės „NemunRIng Winter Games“ surenka apie šimtą dalyvių. Organizatoriai tikisi, kad šio renginio populiarumas tik kils ir sekančiame etape, gruodžio 7 dieną, susirinks dar daugiau dalyvių. Tuo labiau kad tai ko gero bus pirmas etapas ant šviežio šių metų sniego.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt