Audi automobiliuose skambės erdvinis garsas

Bang & Olufsen Advanced Sound System mit 3D-KlangAudi bendrovė glaudžiai bendradarbiauja su žinomomis garso aparatūros gamybos firmomis ir pripažintais garsą tyrinėjančiais moksliniais institutais. Bendradarbiavimo tikslas – sukurti Audi vairuotojams ir keleiviams aukštos klasės pramogas ir neprilygstamas garso atkūrimo galimybes.   Šiuo metu intensyviai kuriamos įvairios automobiliams skirtos erdvinio garso technologijos. Viena iš tokių technologijų, sukurta bendromis Audi, Fraunhoferio instituto bei firmų Bang & Olufsen ir Bose pastangomis, greitai paliks mokslinio tyrimo laboratorijas ir persikels į serijinės gamybos automobilių garso sistemas.

Tikimasi, kad naujosios kartos erdviniu garsu galės mėgautis važiuojantys atnaujintu 2015 metų laidos Audi Q7, kuriame sumontuotos Bang & Olufsen ir Bose firmų garso atkūrimo sistemos.

Pagal naująją technologiją erdvinis garsas kuriamas dviem etapais. Pirmajame etape iš garso signalo šaltinio priimtas garsas patenka į garso apdorojimo procesoriaus bloką, kuriame iš bendro garso signalo išskiriami garso erdviškumo parametrai. Pagal juos garsas išskaidomas į erdvines dedamąsias. Minėtais parametrais laikomas muzikantams grojant ant scenos nuo grindų, lubų ir kitų objektų atsispindėjęs garsas, informacija apie garso sklidimo kryptį, silpnėjimą, iškraipymus ir pan. Pritaikius naująją Audi ir partnerių technologiją, signalo šaltinio kilmė ir garso formatas neturi reikšmės. Išmanusis procesorius vienodai sėkmingai „įerdvina” tiek radijo transliaciją arba CD disko įrašą, tiek ir kino ir aukštos klasės garso industrijoje įprastą 5.1 Surround Sound erdvinį garsą ar net interneto srautinę transliaciją.

Bang & Olufsen Advanced Sound System mit 3D-KlangAntrąjame etape segmentuotas garsas operatyviai paskirstomas į automobilio salone esančius garsiakalbius. Bang & Olufsen garso apdorojimo procesoriaus blokas gali apdoroti iki 11 garso kanalų ir paskirstyti garsą iki 23 garsiakalbių. Bendra Bang & Olufsen garso sistemos galia siekia 1920 W. Bose firmos erdvinio garso sistema pasižymi panašiais parametrais, tik čia garsas paskirstomas į 20 garsiakalbių.

Audi nėra naujokė pažangių garso sprendimų diegimo srityje. 2005 – ųjų laidos flagmane Audi A8 buvo sumontuota danų bendrovės Bang & Olufsen garso sistema. 2012 metais šios bendrovės garso sistemos pradėtos montuoti kompaktinės klasės Audi A3. 2014 metais į Audi TT pradėta diegti aukščiau aptariamos erdvinio garso technologijos pradininkė – kartu su Fraunhoferio institutu sukurta Audi Symphoria automobilinio erdvinio garso technologija.

Gamintojo nuotr.

www.auto-bild.lt