„BMW i3“ išrinktas geriausiu 2015 m. elektromobiliu

P90129504-highResNepraėjus nė metams nuo „BMW i3“ prekybos starto, šis elektromobilis į savo triumfo lentyną pastatė dar vieną – „Geriausio „žaliojo“ automobilio 2015“ – apdovanojimą. Bavarų kūrinys laimėjo dešimtą kartą surengtuose „Green Car Journal“ apdovanojimuose, nes yra pirmoji tik elektra varoma transporto priemonė premium segmente.

„Šis apdovanojimas, papildęs jau ir taip ne trumpą „BMW i3“ apdovanojimų sąrašą, yra dar vienas koncerno tvaraus mobilumo koncepcijos įvertinimas. Nuo 2013 metų lapkričio BMW pardavė jau 12 tūkst. „i3“ modelių, keletas jų parduota ir Lietuvoje. Didėjantis šių transporto priemonių skaičius pasaulio mietuose yra įrodymas, kad jau gebame sėkmingai suderinti važiavimą be emisijų patiriant premium klasei būdingą vairavimo malonumą, ir ši kombinacija turi didžiules perspektyvas. Vos per metus nuo pristatymo „BMW i3“ tapo trečiu geriausiai parduodamu elektromobiliu rinkoje“, – sakė BMW įgaliotosios atstovės Lietuvoje „Krasta Auto“ generalinis direktorius Oleg Martyniuk.

Pirmieji „BMW i3“ pirkėjai Vokietijoje liaupsino šio modelio sportiškumą – 125 kW/170 AG elektros motorą, kuris jautriai reaguoja į akseleratoriaus spustelėjimą, ir pažangią važiuoklę. Minėti vairuotojai daugiausia važinėja „BMW i3“ į darbą bei po miestą, o ličio jonų bateriją įkrauna namuose, pernakt. Šie pirmieji „BMW i3“ pirkėjai teigia, kad pagrindinė priežastis, kodėl įsigijo koncerno elektromobilį – integruota tvaraus mobilumo koncepcija ir pasitikėjimas BMW techninėmis inovacijomis. Pasak pirkėjų, jiems imponavo išskirtinės „BMW i3“ savybės – anglies pluošto salono kabina, iš perdirbamų medžiagų pagamintas interjeras, išskirtiniai važiuoklės inžineriniai sprendimai, naujausia mobiliųjų technologijų integracija ir futuristinė automobilio išvaizda.

Pirmojo BMW elektromobilio, kuris taip pat gali turėti papildomą variklį, įkraunantį elektros motorą, kad nuvažiuojamas atstumas būtų dar ilgesnis, paklausa viršija prognozes. Dar iki prekybos starto, ir jai prasidėjus „BMW i3“ susižėrė išskirtinai daug apdovanojimų. Modelį pristačius gimtojoje Vokietijoje, jis  laimėjo „Žalio“ vairo 2013“ (angl. „Green Steering Wheel 2013“) apdovanojimą automobilių žurnalo „Auto Bild“ bei „Bild am Sonntag“ surengtuose rinkimuose, taip pat buvo išrinktas geriausiu savo klasėje automobiliu „Geriausių automobilių 2014“ apdovanojimuose. Bavarų elektromobiliui taip pat atiteko du titulai iš „Auto Zeitung“ skaitytojų, modelis triumfavo ir „Auto Trophy 2013“ ir „Green Mobility Trophy 2014“ rinkimuose.

„i3“ sėkmė lydėjo ir tarptautinėje rinkoje – tiek nuomonių apklausose, tiek nepriklausomų ekspertų vertinimuose. Pavyzdžiui, „BMW i3“ pelnė ne kelis titulus Didžiojoje Britanijojo – „Metų automobilio“, „Next Green Car“, „Green Car of the Year“, „Fleet Hero“ apdovanojimuuose ir atsidūrė „Sunday Times Top 100 Cars“ sąrašo viršūnėje savo klasėje. Šveicarijoje „i3“ įvertino ekspertai – Šveicarijos Metų automobilio apdovanojimuose vokiečių elektromobilis gavo specialų komisijos narių apdovanojimą. Prancūzijoje triumfavo „Trophées de l’Argus“ apdovanojimuose. 2014 balandį pasaulinė automobilių žiniasklaidos atstovų komisija išrinko „BMW i3“ „Pasaulio „žaliuoju“ automobiliu“, modelis taip pat pelnė „Pasaulio automobilio dizaino“ apdovanojimą.

„BMW i3“ novatoriška ir išskirtinė išvaizda bei salono dizainas taip pat uždirbo koncernui daug kitų pripažinimų, tarp jų – Vokietijos Dizaino apdovanojimą, „iF“ auksinio produkto dizaino titulą, ir „Automotive Interiors Expo“ apdovanojimą, o GQ žurnalas Prancūzijoje „BMW i“ dizaino vadovą Benoit Jacob pripažino „Metų dizaineriu”. „Auto Bild“ išrinko „BMW i3“ Metų dizaino inovacija, o „Auto Bild Klassik“ skaitytojai paskelbė šį automobilį „Ateities klasika“.

2015 metų „žaliojo“ automobilio apdovanojimas papildys „BMW i3“ pasiekimų kolekciją. „Green Car Journal“ žurnalas laimėtoju „BMW i3“ išrinko už jo nulines emisijas, novatorišką itin lengvos pakabos sprendimą ir už tvarią komponentų gamybą. „Green Car Journal“ vertina automobilių industrijos tvarius, efektyvumą didinančius technologinius sprendimus ir naujas tendencijas, o aplinkai draugiškiausių automobilių rinkimus rengia nuo 2005-ųjų metų.

UAB „Krasta Auto“ yra oficiali BMW ir MINI atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir MINI automobilių, motociklų prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas ir turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Krasta Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

www.auto-bild.lt