Dakaro gerbejams – emocianalus albumas

DSC_1327„Kai pamačiau pirmąją šio albumo versiją, supratau, kad negaliu jos slėpti nuo žmonių. Ja reikia dalintis. Net ir su tais, kurie įsivaizduoja žiną, kas yra Dakaras“, – tokiais įspūdžiais lenktynininkas Benediktas Vanagas  dalinosi šiandien vykusiame naujo fotoalbumo – knygos  „OSCar evoliucija. Vieno Dakaro istorija“ pristatymo renginyje.

Šiuolaikinio meno centro skaitykloje šiandien svečiams pristatytas kurinys, į kurį buvo sudėtos įspūdingiausios nuotraukos iš 2014-ųjų metų Dakaro ralio. Kaip sakė renginio moderatorius ambasadorius Algirdas Kumža, tai pirmasis tokio pobūdžio kokybiškas albumas – knyga Lietuvoje: „Po to kai peržiūri įspūdingus kadrus ir perskaitai autentiškus tekstus, rašytus tenai, tarytum jauti tą Dakaro smelį visur: ir tarp pirštų ir tap dantų.“

Vanagas pasakojo jog, kiekviena diena Dakare yra verta atskiros knygos: „Tačiau sunkiausia po kurio laiko viską atsiminti. Viena iš priežasčių, kodėl šis albumas man svarbus yra ta, jog jame užfiksuoti momentai, kuriuos buvau pamiršęs. Netgi nepaprastai graži gamta – važiuojant Dakare lieka nepastebėta“, – atviravo leknktynininkas.

Albumo idėjos autorei fotomenininkei Jurgao Anusauskienei mintis sudėti geriausius kadrus į albumą kilo iš smalsumo. Ilgą laiką fotografuojant gamtą ir būnant su laukiniais gyvūnais fotografė netikėtai pasuko automobilių sporto link. „Kai Benedikto garaže pirmą kartą išvydau išrinktą OSCar automobilį – jis man priminė dinozauro skeletą. Nuo tos akimirkos negalėjau jo pamiršti.Taip pat buvo įdomu stebėti procesą, kaip kinta asmenybė. OSCar‘as irgi asmenybė. Jis apjungia Bendiktą, komandą ir Dakarą. Evoliucija šiame sudėtingame iššūkyje yra visų. Ir knyga suteikia progą papasakoti šią istoriją lyginant, atrandant paraleles tarp svarbių smulkmenų. Joje yra daug stiprių simbolių. Tikiuosi, mums visiems, knygos autoriams, pavyko tai atskleisti.“

Jau antrus metus į Dakarą su B. Vanago atstovaujama komanda „General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komanda  vyksiantis fotorafas Gedmantas Kropis dalinosi filosofiškomis mintimis: „Pirmiausia, tenai išgyvenama patirtis yra labai emociškai stipri kaip asmenybei. Šiame maratone patenki į savotišką meditacinę būseną. Dakaras yra lyg srauni upė, kurioje tu negali sustoti. Kitaip – tiesiog nebesuspėsi su srove. Tai yra upė, į kurią norisi įbristi dar ir dar kartą. Išbandyti save ir plaukti iki galo.

Komados talismanu vadinamas argentinietis Carlos Brebbia juokaudamas sakė, jog Dakare rankų tepalais nesitepa, bet daro viską, ko reikia komandai. Ir jei kas nepavyksta žino, jog kaltas liks jis.

Vanagas pridūrė, jog išties komandoje vieno kalto niekad nebūna: „Mes esame stiprūs tiek, kiek stipri silpniausia jos grandis.“ Kaip ir šį albumą kurėme visa komanda. Pirmiausia, tai yra dovana mums visiems. Ja dalinamės su Jumis.

„Norėjome kuo autentiškiau perteikti Dakaro emociją, todėl net ir knygos viršelio reljefas primena smėlį. Tikimės, jo liks ir Jūsų delnuose“, – pasidžiaugė B. Vanagas

Knygą  jau nuo gruodžio 11 d. jau galima rasti knygynų lentynose bei įsigyti internetu.

Vienos prestižiškiausių ir sunkiausių pasaulyje lenktynių prasidės sausio 4-ą dieną Buenos Airėse. Oficialus maratono puslapis www.dakar.com. Daugiau informacijos apie lenktynininką Benediktą Vanagą galima rasti oficialiame jo puslapyje www.benediktasvanagas.lt arba „Facebook“ puslapio profilyje „Benediktas Vanagas“.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt