Išleistas naujas, galingiausias „Mini John Cooper Works“

Mini John Cooper Works (14)Sportiškiausias visų laikų „Mini“. Taip krikštijamas naujausias „Mini John Cooper Works“ modelis, kuriame įdiegtas galingiausias „Mini“ serijinėje gamyboje kada nors panaudotas variklis per visą 55 metus skaičiuojančio britiško automobilių prekės ženklo istoriją.

Naujajame modelyje įmontuotas 2 litrų 4 cilindrų „Mini TwinPower Turbo Technology“ agregatas išvysto net 170 kW/231 AG galią – 10 procentų daugiau, nei šio modelio pirmtakas.

Šio gatvių „atleto“ motoro maksimalus sukimo momentas padidėjo net 23 proc. – iki 320 Nm.

Didžiulė galia leidžia „Mini John Cooper Works“ nuo 0 iki 100 km/val. įsibėgėti vos per 6,3 sek. (0,2 sekundėmis greičiau nei pirmtakas), o pagreitėti nuo 80 km/val. iki 120 km/val. –  per 5,6 sekundės. Pagal šiuos parametrus „Mini John Cooper Works“ paliktų savo sukeltų dulkių debesyje netgi aukščiausios kategorijos sportinius automobilius.

„Nuo pat 1959 m., kada dizaineris John Cooper pastebėjo „Mini“ automobilio sportinį potencialią ir buvo pradėtos kurti „Mini John Cooper Works“ versijos, jos visuomet pasižymėjo ypatingu sportiškumu, puikiomis valdymo savybėmis ir „Mini“ charizmą išlaikančiu išskirtiniu dizainu. Šalia to, naujasis „Mini John Cooper Works“ užtikrina kasdienį praktiškumą ir vairavimo malonumą“, – sakė oficialios „Mini“ atstovės Lietuvoje bendrovės „Krasta Auto“ generalinis direktorius Oleg Martyniuk.

Kad šis premium automobilis yra praktiškas, rodo ir jo efektyvumo parametrai: vidutinis degalų sunaudojimas 100 km tesiekia 6,7 litro, o anglies dvideginio išmetimas į aplinką – 155 g/km. Papildomai pasirinkus 6 laipsnių „Steptronic sports“ pavarų dėžę, degalų sunaudojimas sumažėja dar 20 proc., iki 5,7 l/100 km, o CO2 emisijos – iki 133 g/km.

Galingiausias istorijoje „Mini John Cooper Works“ pasižymi ne tik efektyviu sportišku varikliu, bet ir išskirtinėmis pakabos, kėbulo ir interjero savybėmis. Kaip standartinės įrangos dalį šis „atletas“ turi sportišką pakabą ir ištobulintas važiuoklės konstrukcijas, kurios kartu su žemu svorio centru užtikrina modelio dinamiškumą, stabilumą posūkiuose ir vairavimo bei valdymo tikslumą.

Prie gerų „Mini John Cooper Works“ rezultatų lenktynių trasose prisideda ir funkcionalūs išorės dizaino patobulinimai – didesniu aerodinamiškumu pasižymintis priekinis spoileris, šoniniai slenksčiai, oro įsiurbimo ir išmetimo angos, vėsinančios variklį, stabdžius bei kitą įrangą. Jausmą, kad vairuoji sportišką automobilį, sustiprina išmetimo sistema – ji mažiau slopina išmetamų dujų spaudimą, todėl spustelėjus akseleratoriaus pedalą pasigirsta jaudinantis griausmas.

Lygiai taip, kaip greitai važiuoja, „Mini John Cooper Works“ moka ir staigiai sustabdyti – modelyje įdiegta itin efektyvi sportinė stabdžių sistema, kurią specialiai jam sukūrė specializuotas gamintojas „Brembo“.

Viduje sportiškojo modelio pirkėjai ras naujos kartos „John Cooper Works“ sportines sėdynes, oda aptrauktą vairą su valdikliais, nerūdijančio plieno pedalus ir kitų praktiškų ar stilingų dizaino pakeitimų.

Vairuotojo ir keleivių saugumui „Mini John Cooper Works“ turi itin tvirtą rėmą, trijų taškų automatinius diržus, standartinėje įrangoje esančias 6 oro saugos pagalves bei „ISOFIX“ standarto jungtis vaikų kėdutėms.

Kaip įprasta „Mini John Cooper Works“ modeliams, jie kompaktinių premium automobilių segmente išsiskiria plačia standartine įranga. Už papildomą mokestį pirkėjai galės užsisakyti 2 zonų klimato kontrolės sistemą, šildomas sėdynes vairuotojui ir keleiviui priekyje, panoraminį stiklinį stogą, šildomą priekinį stiklą, stogo, kapoto ir veidrodėlių dizaino elementus, „Harman Kardon hi-fi“ garso įrangą ir kitą įrangą.

„Krasta Auto“ atstovai teigia, kad prekyboje Lietuvoje galingiausias serijinės gamybos „Mini“ pasirodys nuo 2015 m. kovą. Daugiau informacijos apie naujuosius modelius suteikiama „Krasta Auto“ salonuose.

UAB „Krasta Auto“ yra oficiali BMW ir „Mini“ atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir „Mini“ automobilių, motociklų prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas ir turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Krasta Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

Mini John Cooper Works (1)

Mini John Cooper Works (5)

Mini John Cooper Works (10)

Mini John Cooper Works (17)

Mini John Cooper Works (18)

 

Gamintojo nuotr.

www.autobild.lt