MERCEDES už VW POLO kainą

merVisiškai naujas VW Polo kainuoja mažiausiai 43 298 litų (nuo 12 540 eurų). Ar galite patikėti, kad už tokią pačią pinigų sumą galite įsigyti solidų, puikios komplektacijos naudotą Mercedes CLS „iš pirmų rankų“? Kurį automobilį labiau verta pirkti: visiškai naują Polo ar naudotą Mercedes?

Tokie vien tik aritmetiniai skaičiavimai dažniausiai būna naujo automobilio nenaudai, nes jo dar laukia vertės praradimas, o naudotas automobilis visa, kas galėjo būti blogiausia, jau patyrė. Naudoto CLS kaina Lietuvoje prasideda nuo 35 tūkst. litų (maždaug 10 tūkst. eurų), nors šiose nuotraukose esantis automobilis
kainuoja dvigubai daugiau. Vis dėlto jei renkatės ne bazinės komplektacijos Polo versiją, o modelį su gausia papildoma įranga ir automatine pavarų dėže, teks pakloti dar beveik tiek pat.

Tačiau yra vienas „bet“: naujas VW po trejų metų nuvertės 39 700 litų (11 500 eurų), o naudotas Mercedes – tik apie 17 200 ar 20 700 litų (5000 ar 6000 eurų). Vienintelė problema: reikia rasti geros būklės naudotą CLS. Pirmieji penki naudotų automobilių pardavėjai, kuriems paskambinome, jokiu būdu nesutiko išnuomoti testui naudoto CLS, kainuojančio iki 51 800 litų (15 tūkst. eurų). Kaip tvirtino pardavėjų reklama, anksčiau šiais CLS buvo  vežiojami „bosai“ arba „automobilis parduodamas kliento užsakymu“, tačiau tai tik populiarios gudrybės, kurių griebiasi pardavėjai Vokietijoje, siekdami išvengti garantijos suteikimo. Nuo 2004 iki 2010 m.gaminti Mercedes CLS laikomi patikimais ir solidžiais automobiliais, bet jei pradavėjas nesuteikia garantijos, patariame jų nepirkti.

Dažniausios bėdos – elektroninių SBC stabdžių, Mercedes gamintojai atsisakė 2006 m. balandžio mėn. atlikdami E klasės modelio, kuris yra CLS technologijų donoras, atnaujinimą. Tuo pačiu metu buvo pristatyti ir nauji varikliai. Variantų pasirinkimas labai platus: nuo CLS 320 (vėliau 350) CDI, pasiekiančio 224 AG, iki CLS 63 AMG su V8 formos 514 AG motoru. Visuose modeliuose įmontuota septynių pakopų automatinė greičių dėžė, o seną penkių  pakopų „automatą“ turi tik AMG versija, kurios maksimalus sukimo momentas siekia 700 Nm. Apie variklius neigiamų atsiliepimų nedaug, nebent tik CDI variklio turbina gali per daug įkaisti ir sudegti (remontas gali kainuoti iki 1100 litų (320 eurų). Reikėtų nepamiršti, kad naudotas automobilis neturi jokios garantijos, o štai naujas Polo siūlo trejų metų garantiją. Tad rinktis jums.

mer2

mer3

BANDOMASIS VAŽIAVIMAS: DAR NEPASENĘS, BET BARŠKA GEROKAI PER DAUG

BANDYTAS AUTOMOBILIS atvyko iš Bremeno naudotų automobilių pardavimo aikštelės. Pirmos registracijos data – 2009 m. liepos mėn., rida – 107 700 km. Išorė: juoda „Metallic“ spalva, biksenoniniai žibintai ir platūs 18 colių ratai, salonas – odinis, juodos spalvos, navigacijos sistema ir „papildomas prizas“ – alcantara oda aptrauktos lubos. Kaina: 22 990 eurų (79 400 Lt), arba apie 50 tūkstančių eurų (172 640 Lt) pigiau, nei kainuoja naujas Mercedes CLS.

BANDOMOJO VAŽIAVIMO ĮSPŪDIS. Vairuotojo durelės užsidaro garsiu „klankt“! „Premium“ lygio automobilyje taip neturėtų būti. Tokį naudoto CLS trūkumą esame pastebėję ir anksčiau, bet ano automobilio rida buvo dvigubai didesnė. Nervina įvairūs garsai, sklindantys iš už prietaisų skydelio apdailos – „Mercedes“ tikrai sugeba gaminti geriau. Kadangi šio CLS pakaba kieta kaip plienas, o pirmasis savininkas pagailėjo pinigų ir neįsigijo prabangios, bet nepigios pneumatinės „Airmatic“ pakabos, važiuojant girdėti plačių ratų keliamas triukšmas. Gerą įspūdį palieka energingas 3 litrų V6 benzininis variklis. Stebėtina: septynių pakopų automatinė greičių dėžė, jungdama žemesnę pavarą, kartais stringa, o atbulinę pavarą jungia lėtai lyg mokinukas.

MŪSŲ NUOMONĖ. Kaina šiek tiek pagerina nuomonę apie ne itin gerą važiavimo įspūdį, bet rasti automobilį, kurio rida būtų vos daugiau nei 100 000 km, beveik neįmanoma. Barškančias vairuotojo dureles apžiūrėti ir pašalinti barškėjimo priežastį turėtų specializuotas „Mercedes“ automobilių servisas.

Gražuoliui iš Štutgarto nebūdingi rimtesni trūkumai. E klasės Mercedes, o kartu ir jo „genetinio brolio“ CLS, TÜV techninės patikros rezultatai puikūs. Dažniausių pastabų sąrašas trumpas: priekinės ir galinės ašies trūkumai, prasisunkiančios alyvos požymiai – ši liga labiau kamuoja automobilius su dyzeliniais varikliais. Juose aplink tarpinį suslėgto oro aušintuvą taip pat atsiranda nedidelės drėgnos zonos, o priekabūs kontrolieriai tai būtinai užfiksuoja. Važiuoklės remontui reikalingų detalių lengvai rasite automobilių detalių parduotuvėse ir jos bus net patvaresnės už gamyklines. Lieka aptarti elektros ir elektronikos sistemas: beveik kiekviename CLS sumontuota „Comand“ sistema iki modelio atnaujinimo veikė ne itin stabiliai, bet po atnaujinimo reikalai pagerėjo. Langų kėlikliai, kiekvieną kartą atidarant dureles, berėmius stiklus šiek tiek nuleidžia žemyn ir ilgainiui jie ima visiškai atsidarinėti. Gali ožiuotis 350 CGI variklio su tiesioginio
degalų įpurškimo sistema uždegimo ritės, o 350 be CGI gali kiltų bėdų dėl per silpnų skirstomųjų velenų krumpliaračių.

mer5

mer4

mer1

ABL, 2014 m. Nr.8