Naujajam Volkswagen Passat – 5 Euro NCAP žvaigždutės

DB2014AU01116_large

Neseniai rinkoje pasirodęs ir dabar į finalinį Lietuvos „Metų automobilio 2015“ septynetuką patekęs Volkswagen Passat, tikrinant automobilio saugumą, negailestingai sudaužytas įtakingos Europoje nepriklausomos vartotojų teisių gynimo organizacijos Euro NCAP bandymų stotyje. Pademonstravęs neįtikėtinai aukštus rezultatus, jau devintosios kartos Volkswagen Passat gavo aukščiausią – 5 žvaigždučių įvertinimą, liudijantį, jog naujasis Volkswagen Passat – vienas iš saugiausių automobilių pasaulyje. Šiuo puikiu rezultatu jis ne tik užsitikrina sau vietą saugiausių pasaulyje automobilių reitinge, bet ir pakartoja pirmtako sėkmę, kuris 5 saugos žvaigždutėmis buvo įvertintas 2010 metais.

Euro NCAP (naujų automobilių saugos įvertinimo programa) – esminis automobilių saugos standartas, sukurtas 1997 metais. Tad jau daugelį metų Euro NCAP daužymo testai laikomi vienu svarbiausių automobilio saugumo patikrinimo būdų. Taip tikrinamas visų su automobiliu sąveiką patiriančių eismo dalyvių – suaugusių ir vaikų, keleivių sauga, pėsčiųjų saugumas ir saugos įrangos veikimas.

Suaugusiųjų keleivių (įskaitant vairuotoją) saugumo patikrą sudaro 64 km/val. greičiu ir su 40% perdengimu atliekamas priekinis smūgis į aliuminio barjerą, 50 km/val. greičiu atliekamas šoninis smūgis į vairuotojo dureles ir 29 km/val. greičiu – šoninis smūgis į stulpą. Per šiuos daužymus Volkswagen Passat surinko 85% visų galimų saugumo taškų.

Mažuosius keleivius patikimai saugo ant galinės sėdynės esantys tvirti ISOFIX fiksatoriai, leidžiantys patikimai pritvirtinti įvairių matmenų ir konstrukcijų vaikiškas kėdutes. Šie tvirti fiksatoriai ir ortopediškai suformuotos originalios Volkswagen vaikiškos kėdutės su nugaros ir juosmens išlinkimų struktūrą atkartojančiais išlinkimais pelnė 87% visų galimų vaikų saugą užtikrinančio saugumo taškų.

Vertintojams ypač patiko saugiai suformuotos visų keleivių galvos atramos, labai sumažinančios kaklo traumos pavojų smūgio į galą metu bei visose sėdynėse įrengti įspėjimo apie neužsegtą saugos diržą jutikliai.

Elektroninių saugos priemonių srityje aukštus įvertinimus garantavo vaizdo kameromis ir jutikliais pagrįsta „Front Assist” erdvės priešais automobilį aktyvaus stebėjimo sistema, prie kurios jungiamos ir glaudžiai sąveikauja daugelis kitų vairavimo saugumą užtikrinančių priemonių: avarinis miesto stabdys, pakartotinio susidūrimo išvengimo stabdys ir pan.

Komplektacijos srityje Volkswagem Passat irgi nenuvylė. Vokietijos rinkai skirtoje standartinėje komplektacijoje yra labai turtingas, daug įvairių sistemų apimantis ECS elektroninio stabilumo paketas, užtikrinantis ABS su stabdymo pagalbininku, pakartotinių susidūrimų stabdžio, padangų slėgio indikatoriaus ir bendrojo pobūdžio vairuotojo įspėjimų sistemos sklandų veikimą bei sąveiką.

Susidūrimo metu vairuotoją ir keleivius saugo didelis oro pagalvių rinkinys, kuriame be jau seniai tradicinėmis tapusių vairuotojo ir atjungiamos priekinio keleivio saugos oro pagalvių yra šoninės juosmens oro pagalvės, galvą apsaugančios pripučiamos užuolaidos bei vairuotojo ir priekinio keleivio kelius apsaugančios apatinės oro pagalvės.

Eismo saugumą užtikrinančių papildomų vairavimo pagalbininkų sąraše – PreCrash susidūrimų prevencijos sistema, važiavimo eismo kamštyje pagalbininkas ir net priekabos buksyravimo pagalbininkas su priekabos stabilizavimo sistema.

Šis Euro NCAP įvertinimas suteiktas Volkswagen Passat su sedano ir universalo kėbulu.

www.auto-bild.lt