Pažink ir pasinerk į bekelininkų pasaulį!

festivalisSparčiais žingsniais artėja didžiausias kultūrinis nekultūrinės srities ir pomėgių puoselėtojų renginys „Off-road film festival 2014“. Festivalio data: gruodžio 6 d., laikas: 10–18 val., vieta: „Forum Cinemas Vingis“, Vilnius.

Tai taip skirtinga ir kartu taip panašu. Šilta kino salė ir šiltas vėjelis šlapiame visureigyje. Aštrūs kino projektoriaus spinduliai ir kelio ieškantis motociklo žibintas. Įsižiebęs salės apšvietimas ir pilna salė draugų, lyg bivakas ar renginio brifingas. Jaudulys prieš kiekvieną startą, kaip ir prieš kiekvieną filmą. Toks pat jaudulys, kaip prieš kiekvieną kelionę, varžybas ar išvyką. Tik skirtumas tas, kad čia jaudinasi filmų kūrėjai, o žiūrovai tampa teisėjais. Dažnai žiūrovai, tai filmų herojai arba jų draugai… O kaip pasikeitė bekelininkų pasaulis, siekiai ir galimybės parodyti visą tai ekrane!

Dešimties metų bekelės varžybų ir pramogų organizavimo patirtis ir jubiliejinis 5-asis filmų festivalis jau didžiausiame šalies ekrane. Tokio dydžio ekrane niekur ir niekada jokie bekelės keliautojų ar nutrūktgalvių filmai nebuvo rodomi. Į šių metų festivalį užsiregistravo beveik dvidešimt dalyvių iš Rusijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos. Kiek Jūsų dėmesio vertų filmų liks po išankstinės organizatorių komisijos peržiūros, sunku pasakyti. O štai kiek bus premjerų – jau žinoma. Mažiausiai jų bus trys – tai filmai, kurių dar niekas kitas nematė ir kurie yra tarsi nauja įveikta bekelės atkarpa. Įspūdžių ir gerų emocijų tikrai netruks, tad belieka užrašuose ir mintyse pasižymėti gruodžio 6 dieną.

Tik turime vieną šiek tiek apniaukusią žinią: bekelininkų bendruomenė labai didelė, o bilietų – nedaug. Nepraleiskite progos gruodžio 6-ąją susitikti su draugais, naujais iššūkiais ir svajonėmis „Bekelės filmų festivalyje 2014“. Laukiame visų ir linkime gražios ir turiningos žiemos!

Bilietus jau galima įsigyti http://www.forumcinemas.lt/Event/304224/

Festivalio anonsus ir naujienas matykite Facebooke:

https://www.facebook.com/OffRoadFilmFestival2013?fref=ts

Keletas faktų ir truputis informacijos:

  • 5-asis tarptautinis „Bekelės filmų festivalis“ – netradicinis renginys, pristatantis vis gausėjančio bekelės entuziastų būrio įspūdžius, patirtus vairuojant didesnio pravažumo automobilius ir motociklus ar keturračius bekelės trasose.
  • Šis renginys skirtas ne vien tik profesionalams, kuriems bekelė jau seniai yra tapusi mėgstamu sportu ar turizmo rūšimi. Tačiau jis įdomus ir visiems tiems, kuriems bekelė – puikus laisvalaikio praleidimo būdas, net ir stebint veiksmą iš šalies.
  • Pasak „Bekelės filmų festivalio“ idėjos autoriaus, keliautojo, 4×4 varžybų organizatoriaus ir dalyvio Audriaus Sutkaus, „tai unikalus renginys, nes toks filmuotos medžiagos bekelės tema konkursas yra vienintelis visoje Europoje, o gal net ir pasaulyje. Bent jau festivalio organizatoriams žinomi tik atvejai, kai vyksta vieno-kito autoriaus filmuotos medžiagos demonstravimas iškart po varžybų. Tačiau kokybiškai filmų peržiūrai laikas paprastai neskiriamas.
  • Festivalio dalyviai-filmų autoriai turi pasirinkti vieną labiausiai jų filmuotą ir sumontuotą medžiagą atitinkančią temą: turizmas, sportas ar laisvoji. Kova dėl laureatų vardų ir vyks tarp šių trijų kategorijų dalyvių.
  • „Bekelės filmų festivalis“ jau vyko 2004 ir 2005 metais Panevėžyje, 2007 ir 2012 m. Vilniuje. Pirmajam festivaliui savo darbus pristatė septyni autoriai iš Lietuvos, Latvijos ir Rusijos. Antrajame dalyvių jau buvo 17, o geografija prasiplėtė Lenkijos ir Estijos atstovais. 2007 ir 2012 metų festivalio, persikėlusio į Lietuvos sostinę Vilnių, dalyviai jau demonstravo ir išaugusį meninį lygį, ir sugebėjimą originaliai atskleisti temą.

2014-06-02 Ladoga2014 341 (1)

Atlanto vandenynas ir co

Atlanto vandenynas labai sūrus

 

www.auto-bild.lt