„Continental“ naujienos CES elektronikos parodoje

1_eHorizon_sistema_ivertina_salygas (1)

„eHorizon“ sistema įvertina orų, eismo, taip pat remontuojamo kelio pravažiavimo sąlygas.

Las Vegase (JAV) vykusios CES elektronikos parodos metu „Continental“ lankytojams demonstravo kokie yra automobilio elektroninių sistemų, gaunančių duomenis iš debesijos duomenų bazės, privalumai. Tai atitiko šių metų kompanijos parodos šūkį „The Power of Intelligent Mobility“ (sumanaus mobilumo galia liet. k.). Parodoje gamintojas pristatė keturias inovacijų kryptis: valdymą, pramogas, informaciją ir saugumą.

„Šioje CES parodoje atskleidėme kaip internetinis pasaulis sparčiai tobulėja, automobilius paversdamas vis labiau patraukliais, saugiais ir efektyviais. Dėl to jau šiandien rinkai pristatome visiškai parengtus sprendimus sumaniems automobiliams“, – sakė Helmutas Matschis, „Continental“ Valdybos narys ir Interjero padalinio vadovas.

Dinaminis elektroninis horizontas

Svarbiausia šių metų „Continental“ parodos naujiena tapo dinaminis elektroninis horizontas „eHorizon“. Sistema, sukurta bendradarbiaujant su IBM ir vietos nustatymo kompanija HERE, skaitmeninį žemėlapį pavertė itin tiksliu ir nuolatos atnaujinamu jutikliu, kurio galimybės kur kas didesnės nei įprastos navigacijos sistemos.

„Naudodami dinaminę „eHorizon“ sistemą mes turime galimybę tokius besikeičiančius elementus kaip orai, eismas ar remontuojamos kelio atkarpos įtraukti į skaitmeninį žemėlapį ir šią informaciją perduoti automobilio elektroninei sistemai“, – teigė  H. Matschis. Ši svarbi informacija yra atsiunčiama iš kitų eismo dalyvių automobilių. „Iš tiesų „eHorizon“ sistema kiekvieną automobilį paverčia mobiliu jutikliu, kuris su kitais automobiliais nuolatos keičiasi duomenimis debesijos duomenų bazėje apie eismo sąlygas kelyje“.

2_sistema_veikia_realiu_laiku

Automobilio sistemos žino apie situaciją kelyje realiuoju laiku.

Kitos automobilinės sistemos taip pat gali naudotis „eHorizon“ ir debesijos duomenų bazės privalumais, pavyzdžiui, hibridinė 48 voltų „Eco Drive“ internetinė energijos valdymo sistema, kuri važiavimo metu užtikrina efektyviausią automobilio veikimo režimą. Šios sistemos širdyje yra „Continental“ centrinis transmisijos valdiklis, kuris gauna informaciją iš debesijos duomenų bazės ir optimizuoja tokias funkcijas kaip važiavimas pavėjui, riedėjimas ar elektros energijos regeneravimas. Be to, „eHorizon“ galimybes galima išplėsti dar labiau ir papildyti dalinį automobilio autonominį vairavimą, kai ši sistema įvertina situaciją kelyje net ir nesant tiesioginio matomumo.

Telematinis modulis, užtikrinantis „Subaru“ STARLINK sistemos veikimą

3_telematinis_modulis

Telematinis modulis užtikrina greitą duomenų persiuntimą.

Bet kokios internetinės paslaugos svarbiausia dalis yra patikimas ryšys, užtikrinantis spartų duomenų siuntimą. Nuo šios vasaros pradžios naujausias „Continental“ ketvirtosios kartos LTE telematinis modulis užtikrins plačias „Subaru“ automobilių, parduodamų Jungtinėse Amerikos Valstijose, STARLINK sąsajos galimybes. Šių automobilių savininkai galės naudotis tokiomis paslaugomis kaip pavogto automobilio vietos nustatymas, automatinis perspėjimas apie susidūrimą, taip pat nuotoliniu automobilio atrakinimu ir užrakinimu naudojantis išmaniuoju telefonu, ir pagrindinių automobilio funkcijų diagnostika.

Išmanusis laikrodis – raktas: naujos prieigos galimybės

4_ismanusis_laikrodis

Išmaniuoju laikrodžiu galima siųsti ir gauti informaciją apie automobilį.

Parodoje „Continental“ taip pat parodė kaip vairuotojai jiems įprastais elektronikos įrenginiais gali valdyti įvairias automobilio funkcijas. Vienas tokių prietaisų – išmanusis laikrodis, atliekantis ir automobilinio rakto funkciją. Išmanusis laikrodis naudoja „Bluetooth“ duomenų perdavimo protokolą, kuriuo siunčia signalą automobilyje sumontuotam „Continental“ dviejų krypčiu distanciniam moduliui – raktui. Šis modulis veikia kaip sąsaja tarp automobilio ir išmaniojo laikrodžio, perduodanti automobilio informacinius arba diagnostinius duomenis, taip pat naudotojo profilį. Naudodamasis programėle vairuotojas gali atrakinti ir užrakinti automobilį, taip pat gauti ar išsiųsti kitą informaciją vien tik naudodamasis išmaniojo telefono ekranu.

www.auto-bild.lt