Iš Silikono slėnio į Las Vegą – su automatiškai valdomu koncepciniu Audi A7 Sportback

?Start zur 550 Meilen langen pilotierten Testfahrt vom Silicon Valley nach Las Vegas: Ricky Hudi, Leiter Entwicklung Elektrik/Elektronik, (links) und Ewald Goessmann, Excecutive Director Electronic Research Lab California (ERL), (Dritter von rechts) schicken den Audi A7 Sportback piloted driving concept auf die Strecke.?Audi bendrovė, bendradarbiaudama su Volkswagen elektronikos mokslinių tyrimų laboratorija (ERL) ir Volkswagen mokslinių tyrimų padaliniu, rengiasi neįprastai ekspedicijai. Su koncepciniu automobiliu Audi A7 Sportback be vairuotojo tikimasi įveikti maždaug 550 mylių (apie 900 km) kelią nuo Silicio slėnio iki Los Andželo, važiuojant viešojo susisiekimo keliais. Na, ne visai be vairuotojo. Tiesiog bus maksimaliai pasikliaujama šiuolaikiniais serijinės gamybos vairavimo pagalbininkais ir bandoma apsiriboti minimaliais įmanomais prie vairo sėdinčio asmens veiksmais.

Koncepciniu automobiliu A7 Sportback važiuos kompetentingų, apie automobilius rašančių žurnalistų komanda, dokumentuosianti borto įrangos parodymus ir visą kelionę. Ekspedicijos rengėjų nuomone, ši kelionė turi tapti savotišku anonsu būsimajai CES 2015 buitinės elektronikos parodai ir šiek tiek atskleis paslapties šydą, kuo šioje parodoje stebins vairavimo pagalbininkų kūrėjai.

Kelionė prasideda Silicio slėnyje esančiame Stenfordo mieste. Ekspedicijai jau parengtas Audi A7 Sportback mokslinių tyrimų automobilis, švelniai pavadintas „Džeku”. Jame sumontuota pažangiausia serijinės gamybos vairavimą lengvinanti įranga.

Inžinierių sumanymu, pažangiausios autonominio automobilio valdymo sistemos turėtų visiškai perimti vairavimo funkcijas ir išlaisvinti vairuotoją nuo būtinybės atlikti vairavimo veiksmus nuo iki 110 km/val. greičio diapazone. Be to, šios sistemos gali autonomiškai atlikti persirikiavimo, eismo juostos keitimo ir lenkimo manevrus bei pagal poreikį įsibėgėti ir stabdyti. Prieš atliekant persirikiavimą, automobilio greitis priderinamas prie šalia važiuojančių kitų transporto priemonių greičio. Bet kokie manevrai atliekami tik tuomet, kai centrinis valdymo blokas įvertina eismo sąlygas ir pripažįsta jas saugiomis pasirinktam manevrui atlikti.

Susidūrus su autonominio vairavimo galimybes pranokstančiomis eismo sąlygomis, pvz., įvažiavus į miestą, saugumo sumetimais vairuotojui nurodoma perimti valdymą, t.y. paimti vairą į savo rankas. Tuo metu iškart suveikia daug įspėjamųjų signalų – garsinis signalas, užsižiebia apatinėje priekinio stiklo dalyje sumontuoti LED diodai, parodomi įspėjimai borto kompiuterio ir CSI sistemos ekranuose. Jeigu vairuotojas ignoruoja šį daugybinį įspėjimą ir neperima automobilio valdymo, autonominio vairavimo sistema automatiškai įjungia avarinio įspėjimo žibintus ir imasi priemonių saugiai sustabdyti automobilį. Daugeliu atvejų, automobilis tiesiog nuvairuojamas į šalikelę ir ten sustabdomas.

2015 m. sausio 6 – 9 dienomis Las Vegase vyksiančioje CES parodoje Audi pristato savo ekspoziciją „Next Chapter”.

Vienoje žymiausių pasaulyje elektroninės prekybos mados tendencijų parodų bus pristatytos šiandienos technologijos ir rytdienos projektai. Pirmoji tema susijusi su automobiliu ir jo aplinka. Bus pristatytas autonominis vairavimas, naujos vartotojo ir jutiklinio ekrano sąsajos, šiuolaikinės informacinės pramogos ir nauji Audi connect informacinių paslaugų sprendimai, naujoviškos LED ir lazerinių žibintų technologijos. Taip pat bus atskleista keletas pasaulinių premjerų: naujas demonstracinis automobilis ir naujos kartos Audi Q7 salonas.

Jei viskas bus taip, kaip sumanę ekspedicijos organizatoriai, tikimasi, kad keliautojai su autonomiškai valdomu Audi A7 Sportback atvyks laiku ir bus pagerbti viename iš CES parodos renginių.