Ištvermingų ir žiema neatbaido

Naujas paveikslėlis (8)

Prie starto linijos lenktynių dalyviams teko stoti jau gerokai sutemus, tačiau tai jų nė kiek neišgąsdino – azartiška kovos trasoje virte virė.

Gruodžio 7 d. popietę Plytinės kartodrome vyko „Auto Bild Lietuva“ pristatytos kartingų mėgėjų „Motul“ ištvermės lenktynės. Gausaus dalyvių dėmesio sulaukiantis renginys jau tampa gražia tradicija – šiemet turnyras surengtas jau antrą kartą.

Ištvermės lenktynių formatas ypač mėgstamas Plytinės kartodromo lankytojų. Būtent tokiose lenktynėse dalyviai ne tik turi būti greiti ir puikiai valdyti kartingą, bet ir gebėti kurti strategijas, kurios padėtų pasiekti pergalę. Valandos trukmės lenktynėse komanda (du asmenys) turi susikurti tam tikrą strategiją – nuspręsti kuris važiuos pirmas, kada vairuotojai keisis (privalu pasikeisti ne mažiau trijų kartų), kada pasinaudos jiems specialiai sukurta galimybe trasą apvažiuoti trumpesnės konfigūracijos trasa, taip laimint papildomo laiko prieš varžovus. Per visą lenktynių laiką trumpesnės konfigūracijos trasa dalyviams buvo leista pravažiuoti tik vieną kartą, todėl siekdami pergalės jie šią galimybę stengėsi išnaudoti kuo racionaliau.

Komandos nariai strateginiais planais dalinosi ne tik keisdamiesi važiavimui– išradingesni informaciją apie važiavimo laikus ir situaciją trasoje perdavinėdavo naudodamiesi laisvų rankų įranga. Nuo pat starto prasidėjusios atkaklios kovos trasoje pritraukė žiūrovų dėmesį. Jie ne tik aktyviai palaikė dalyvius, bet ir vaišindamiesi šiltais gėrimais dalyvavo diskusijose ir strategijų kūrime.

Kadangi visą lenktynių laiką trasoje vyko atkakli kova, galimybė nuspėti, kas laimės varžybas, atsirado tik po paskutinio komandų pasikeitimo. Mojuojamą finišo vėliavą pirmoji priešais save išvydo „You Better Not“ komanda, kurios kartingą tuo metu vairavo Dovydas Labutis, o pirmasis jį su pergale pasveikino komandos draugas Simonas Kvederas. Antrasis finišo liniją kirto komandos „Die Bugeleisen“ narys Karolis Jastremskas. Šią ilgametę komandą sudaro tėvo ir sūnaus tandemas – Virgilijus ir Karolis Jastremskai. Ant trečiojo apdovanojimų pakylos laiptelio tvirtai žengė „Schumi Racing“ komandos nariai – Nojus Jodka ir Darius Maciulevičius.

Nugalėtojai buvo apdovanoti UAB „Alterna auto“ įsteigtais „Motul“ prizais, o patiems greičiausiems įteiktos žurnalo „Auto Bild Lietuva“ prenumeratos. Po apdovanojimų dalyviai stiprinosi Plytinės kartodromo surengtomis vaišėmis ir vakarodami bendraminčių apsuptyje dalinosi varžybų įspūdžiais.

 „Motul“ ištvermės lenktynių nugalėtojų pakyla

I vieta – Dovydas Labutis ir Simonas Kvederas („You Better Not“ komanda)

II vieta – Karolis ir Virgilijus Jastremskai („Die Bugeleisen“ komanda)

III vieta – Nojus Jodka ir Darius Maciulevičius („Schumi Racing“ komanda)

kitas

Turnyro nugalėtojai apdovanoti UAB „Alterna auto“ ir „Auto Bild Lietuva“ prizais.

„Motul“ – aukščiausios kokybės alyva ir priemonės automobiliams, motociklams, motoroleriams, vandens transportui, žemės ūkio/sodo technikai ir kitoms varikliu varomoms transporto priemonėms.

„Motul“ – pasaulyje pripažintas variklių alyvos ekspertas!

A.Brazaičio nuotr.

www.auto-bild.lt