Jaunas vairuotojas tamsintą VW Golf vairavo pasiskolinęs draugo vairuotojo pažymėjimą

Sekmadienį Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai specialų policijos reidą organizavo Kauno apskrityje. Apie  15 val. 40 min. Kauno rajone, kelyje Kaunas-Zapyškis-Šakiai 15 km., pareigūnų dėmesį  patraukė automobilis VW Golf, kurio langai buvo neleistinai užtamsinti. Vairuotojas pateikė vairuotojo pažymėjimą – tačiau nuotrauka jame sukėlė  policininkų abejones. Vairuotojas bandė teisintis, kad nuotraukoje atrodo daug jaunesnis, tikino, kad  šis vairuotojo pažymėjimas tikrai priklauso jam – bet paprašytas pateikti kitą tapatybės dokumentą, to nepadarė.

Pradėjus aiškintis aplinkybes, vairuotojas prisipažino, kad policininkams pateikė draugui priklausantį vairuotojo pažymėjimą, o pats neturi vairuotojo pažymėjimo, nes teisės vairuoti nėra įgijęs. Vairuotojas prisipažino, kad vairuoja savo mamos automobilį ir pateikė savo asmens duomenis – paaiškėjo, kad tai penkeriais metais vyresnis kaunietis, trisdešimtmetis L. P. Be to, kad teisės neturinčio vyro vairuojamo VW GOLF stiklai buvo neleistinai užtamsinti, automobilis nebuvo pdraustas  transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu.

Už trijų Kelių eismo taisyklių punktų reikalavimų nesilaikymą vairuotojui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Vyras pasirašytinai buvo nušalintas nuo tolimesnio transporto priemonės vairavimo, VW Golf atiduotas atvykusiai savininkei. Ši administracinė byla bus nagrinėjama teisme.  Vyrui gręsia piniginė bauda nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių iki keturių šimtų trisdešimt keturių eurų arba administracinis areštas.

Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija