Mokymuisi vairuoti slidžiame kelyje – „Lietuvos draudimo“ žiemos vairavimo aikštelė“

16

Pavėlavusi žiema privertė vairuotojus iš naujo prisiminti būtiniausius automobilio valdymo įgūdžius slidžiame kelyje. Kad vairuotojai būtų tam pasiruošę, didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ kartu su Kačerginės „Nemuno žiedu“ atidarė „Lietuvos draudimo“ žiemos vairavimo aikštelę“. Joje vairuotojai galės savarankiškai ir saugiai treniruotis suvaldyti savo automobilį slidžiame kelyje bei dalyvauti nemokamuose saugaus vairavimo renginiuose su profesionaliais instruktoriais–lenktynininkais.

„Mūsų statistika rodo, kad iškritus pirmajam sniegui tą dieną avaringumas keliuose išauga net 30-80 procentų. Esant pastoviai sniego dangai, ilgainiui vairuotojai pripranta prie žiemos eismo sąlygų ir slidžios kelio dangos, tačiau vidutinė avarijos žala visą žiemą išlieka penktadaliu didesnė nei vasarą. Tai rodo, kad vairuotojams suvaldyti automobilį slidžiame kelyje sudėtingiau, trūksta praktinių įgūdžių. Atidarydami „Lietuvos draudimo“ žiemos vairavimo aikštelę“, pirmąją tokią visoje šalyje, norime suteikti galimybę vairuotojams mokytis pajusti ir suvaldyti savo automobilį saugiomis, tam pritaikytomis sąlygomis, o ne gatvėje, kur kiekviena klaida gali būti lemtinga. Tikimės, kad ši aikštelė padės išvengti avarijų keliuose“, – sako „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas.

24

„Džiaugiamės, kad kartu su „Lietuvos draudimu“ atidarėme pirmąją aikštelę Lietuvoje, kurioje galima saugiai mokytis valdyti automobilį žiemos sąlygomis. Labai svarbu, kad čia vairuotojai įgūdžius tobulins nuosavais automobiliais, nes kiekvienas automobilis slidžiame kelyje elgiasi kitaip, todėl reikia pažinti ir išmokti valdyti tą, kurį vairuoji kasdien. Tuo pačiu esu dėkingas automobilių sporto treneriams, kurie sutiko pasidalinti savo patirtimi ir pamokymais su visais vairuotojais. Tikime, kad šis projektas prisidės prie didesnio saugumo šalies keliuose ir planuojame, kad ši žiemos aikštelė veiks kiekvieną šaltąjį sezoną“, – sakė „Nemuno žiedo“ direktorius Arūnas Samochinas.

Sniegą gamins patrankos

„Lietuvos draudimo“ žiemos vairavimo aikštelė“ įrengta 6000 kv. metrų asfaltuotame plote. Siekiant imituoti vairavimą miesto sąlygomis, čia suformuota slalomo konfigūracijos trasa, kurioje maksimalus išvystomas greitis neviršys 60 km/valandą. Per minutę į trasą galės įvažiuoti 2–3 automobiliai.

Kad nepritrūktų sniego, čia veiks sniego gaminimo mašina, kuri per 15 valandų pagamina iki 300 kubinių metrų sniego. Trasoje dirbs technikų komanda, kuri prižiūrės dalyvių saugumą ir rūpinsis aikštelės techniniais reikalais.

Mokys profesionalūs lenktynininkai

„Lietuvos draudimo“ žiemos vairavimo aikštelėje“ draudimo bendrovė kartu su „Nemuno žiedu“ šeštadieniais rengs nemokamus saugaus vairavimo renginius, kurių dalyviai turės galimybę mokytis kartu su profesionaliais instruktoriais – geriausiu Lietuvos 2014 m. lenktynininku Robertu Kupčiku, autosporto treneriu Jonu Dereškevičiumi ir lenktynininku Audriumi Gelžiniu. Jie dalyviams suteiks teorinių žinių ir praktinių patarimų, kaip valdyti automobilį esant sniegui ar ledui, aptars dažniausiai daromas klaidas ir patars, kaip jų išvengti.

„Vairuotojui, norinčiam būti saugiu kelyje, nepakanka išmanyti teorijos – ekstremaliu atveju viskas vyksta žaibišku greičiu, nėra laiko galvoti. Vienintelis būdas būti saugesniu – ugdyti įgūdžius suvaldyti slystantį automobilį, treniruotis ir simuliuoti situacijas, išsiugdyti automatinę reakciją. Rekomenduočiau kiekvienam vairuotojui apvažiuoti bent 10 ratų „Lietuvos draudimo“ žiemos vairavimo aikštelėje“, kad bent minimaliai pajustų, kaip automobilis elgiasi slidžiame kelyje“, – sakė autosporto treneris Robertas Kupčikas.

Artimiausias saugaus vairavimo renginys įvyks šį šeštadienį, o registracija į jį paskelbta „Nemuno žiedo“ interneto svetainėje. Joje bei „Nemuno žiedo“ „Facebook“ puslapyje bus skelbiama informacija ir apie kitus būsimus  nemokamus renginius – jų bus surengta tiek, kiek leis oro sąlygos.

Veiks kasdien

Samochino teigimu, ne renginių metu, pasivažinėjimas žiemos aikštelėje vairuotojams kainuos 15 eurų – trukmė nebus ribojama, vairuotojas galės važinėtis tol, kol išvažinės degalų baką. „Lietuvos draudimo“ žiemos vairavimo aikštelė bus apšviesta, tad joje važinėtis bus galima ir sutemus. Vienintelė sąlyga – kad vyrautų neigiama oro temperatūra, nes orui sušilus iki +1-+2, nepadės net sniego patrankos. Kad jos efektyviai gamintų sniegą, reikia pastovesnio šalčio, kurio šiemet, kol kas, nebuvo daug, – aiškino A. Samochinas. – Viliamės, jog iki pavasario dar turėsime tinkamų orų, ir mums trasoje pavyks palaikyti 5–7 cm storio sniego dangą.“

Viso projekto metu „Lietuvos draudimo“ žiemos vairavimo aikštelėje“ bus galima apžiūrėti Lietuvos Respublikos ministerijos projektus – „Geležiniai spąstai“, „Saugos diržų efekto matavimo įrenginys“ ir gauti kitos naudingos saugiam eismui  informacijos.

grafikas

www.auto-bild.lt