Policija įspėja: eismo sąlygos – sudėtingos

Meteorologų duomenimis, šią savaitę gamta nepašykštės nei sniego, nei šalčio. Besitęsianti žiema primena, kad eismo sąlygos tampa sudėtingesnės: slidūs keliai, blogas matomumas, neapšviesti kelio ruožai.

Valomi ir barstomi keliai sningant vėl pasidengia sniegu ir darosi slidūs. Pasikeitus eismo sąlygoms vairuotojas turi tinkamai įvertinti savo vairavimo įgūdžius, o pėstieji eismo dalyviai – gerbti sudėtingesnėmis eismo sąlygomis važiuojančius vairuotojus.

Kelių policijos pareigūnai prašo vairuotojų būti atsargiais, atsižvelgti į važiavimo sąlygas – ypač vietovės reljefą, meteorologines sąlygas, eismo intensyvumą ir pasirinkti saugų greitį, vairuoti atidžiai ir atsakingai. Pareigūnai pataria vengti staigių manevrų gatvėse, ypač sankryžose, kelio vingiuose, nuokalnėse, sulėtinti važiavimo greitį ties pėsčiųjų perėjomis, atsargiau išvažiuoti iš kiemų į pagrindines gatves, taip pat laikytis ir saugaus atstumo – neatsitrenkti į priekyje važiuojančią transporto priemonę, jeigu ji būtų stabdoma. Be to, saugiam eismui svarbu palikti pakankamai vietos ir tarp automobilių šonų.

Kelių policijos pareigūnai atkreipia dėmesį į tai, kad prieš pradedant važiuoti vairuotojas privalo tinkamai ir iš anksto pasirūpinti transporto priemonės technine būkle (padangos, šviesos prietaisai, stiklo valytuvai, plovikliai, sniego valymo šepečiai, ledo gramdikliai) ir pajudėti iš vietos tik tada, kai visiškai nuo sniego ir ledo nuvalyti automobilio stiklai, šviesos prietaisai, automobilio stogas.

Būkite atsargūs, eismo dalyviai! Saugokite save ir aplinkinius žmones!

Vilniaus apskr. VPK informacija