Savaitgalio audra gadino ir namus, ir automobilius

„PZU Lietuva“ ekspertai jau išvyko pas savaitgalį nuo audros nukentėjusius klientus. Sekmadienį ir pirmadienio rytą registruota 19 įvykių. Dauguma klientų pranešė apie apgadintą namų turtą, tačiau nukentėjo ir keli automobiliai. Dažniausiai nuostolių patyrė nuosavų namų gyventojai.

„Stiprus vėjas plėšė stogus, gadino jų dangą, kiemo statinius – pavėsines, jose esančius baldus, išdaužė langų stiklus. Daugiabučių gyventojai pranešė apie apgadintus balkonus. Vienas klientas informavo, jog vėjas nuplėšė atidarytas automobilio dureles. Padėtį valdome, nuostolius vertiname, išmokas pradėsime mokėti iš karto po apžiūrų, – sakė „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktoriaus pavaduotojas Modestas Žilionis.

Draudikų duomenys rodo, kad labiausiai nukentėjo vidurio ir vakarų Lietuvos gyventojai. Daugiausia pranešimų gauta iš Klaipėdos, Kretingos, Šilutės, Šilalės, Kėdainių, Kauno miestų ir rajonų.

Iš viso „PZU Lietuva“ audros nuostoliams kompensuoti rezervavo 30  tūkst. eurų.

„PZU Lietuva“ Ryšių su klientais valdymo centras dirba visą parą be poilsio dienų, todėl apie įvykį žmonės gali pranešti iš karto. Tai paspartina nuostolių vertinimo ir atlyginimo procesą.

Žalų ekspertai primena, kad ir nepranešę apie įvykį, klientai gali pradėti atkūrimo darbus. Patartina nuostolius nufotografuoti, o senas medžiagas – lentas, stogo dangą, kitas dalis, kurias apgadino stichija – išsaugoti. Suniokotas vietas reikėtų apdengti, pritvirtinti, kad jos būtų apsaugotos nuo tolesnio stichijos poveikio.

www.auto-bild.lt