„Mini“ išrinktas stabiliausiai vertę išlaikančiu automobiliu

Mini 5 door

Vienas didžiausių Vokietijos automobilių žurnalų „Autobild“ paskelbė, kurie nauji automobiliai geriausiai išlaiko savo vertę. Kasmetiniame „Value Master“ reitinge ekspertai pirmąją vietą skyrė stilingam britiškam prekės ženklui „Mini“. Penkiaduris „Mini Cooper“ konkurentus nurungė ne tik mažųjų automobilių kategorijoje – jis tapo absoliučiu nugalėtoju tarp visų reitinguotų modelių ir pelnė stabiliausiai vertę išlaikančio automobilio titulą Vokietijos automobilių rinkoje.

„Jau dešimtmetį „Mini“ automobiliai dominuoja tarp geriausiai vertę išlaikančių nedidelių automobilių bei reguliariai atsiduria visus segmentus apimančio reitingo viršūnėje. Toks „Mini“ įvertinimas yra svarbus pirkėjams, kurie renkasi naują automobilį. Jie gali būti tikri, erdvesnis ir komfortiškesnis penkerių durų „Mini“ yra geriausia keturratė investicija“, – sakė oficialios „Mini“ atstovės Lietuvoje bendrovės „Krasta Auto“ generalinis direktorius Oleg Martyniuk.

„Value Master“ reitingas remiasi rinkos tyrimų instituto „Schwacke“ ekspertų prognozėmis, kokia gali būti 2015 m. pasirodžiusių modelių vertė juos perparduodant po ketverių metų. Modelių vertė apskaičiuojama atsižvelgiant ne tik į jų įsigijimo kainą ir automobilių charakteristikas, bet ir į daug kitų faktorių: eksploatacijos išlaidas, prekės ženklo įvaizdį, konkurentų atitinkamuose segmentuose veiksmus, automobilių rinkos tendencijas ir bendrą ekonomikos situaciją. Analizė apima 13 automobilių kategorijų.

„Schwacke“ ekspertai prognozuoja, kad 5 durų „Mini Cooper“ ateityje išlaikys 65,6 proc. savo pirminės kainos – tai didžiausias procentas tarp visų reitinge dalyvavusių automobilių. Vertės stabilumo prognozės patvirtina, kad „Mini“ modeliai yra gana populiarūs ir naudotų automobilių rinkoje. Naujasis penkiaduris „Mini Cooper“ stabiliausiai vertę išlaikančio automobilio vardą mažųjų automobilių segmente perėmė iš savo vyresnio brolio – pernai šį įvertinimą pelnė „Mini Cooper S Countryman“. Anksčiau taip pat puikiai buvo įvertinti ir trijų durų „Mini Cooper“ bei „Mini“ kabrioleto pirmtakai.

Naujasis penkiaduris „Mini Cooper“ yra varomas naujausios kartos 100 kW/136 AG trijų cilindrų varikliu su „Mini TwinPower Turbo“ technologija. Šių metų kovą pasirodžius naujajam 5 durų „Mini One First“, „Mini Cooper“ tinkamų variklių asortimentas pagausės iki 7 – bus galima pasirinkti vieną iš keturių benzininių ir trijų dyzelinių variklių. Šis modelis gali būti komplektuojamas su šešių pavarų „Steptronic“ transmisija. Automobilis iki 100 km/val. įsibėgėja per 8,2 sekundes, o 100-ui kilometrų vidutiniškai sunaudoja tik 4,7-4,8 l degalų. Daugiau funkcionalumo ir komforto, lyginant su 3 durų „Mini“, suteikia 72 milimetrais prailginta ratų bazė, dvejos papildomos durys ir trys sėdynės gale. Pasak O. Martyniuk, dėl savo privalumų naujasis „Mini Cooper“ taps patrauklesniu dar platesniam žmonių ratui.

Praėjusių metų pabaigoje pristatytas modelis yra pirmasis „Mini Cooper“ su penkeriomis durimis per 55-erius „Mini“ gamybos metus. Jo kaina Lietuvoje prasideda nuo 21 tūkst. eurų (73 tūkst. litų).

UAB „Krasta Auto“ yra oficiali BMW ir „Mini“ atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir „Mini“ automobilių, motociklų prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas ir turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Krasta Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

Gamintojo nuotr.

www.auto-bild.lt