Reidai: išaiškinti greičio mėgėjai, neblaivūs drąsuoliai, akcizinių prekių vežėjai

Panevėžio apskr. VPK nuotr.

Savaitgaliais policijos pareigūnai stiprina saugaus eismo kontrolę keliuose, nes atsiranda drąsuolių, prarandančių sąmoningumą ir sėdančių prie vairo neblaivių, spustelinčių greičio pedalą.

Praėjusią savaitę, o ypač ilgąjį savaitgalį, pajėgas stiprino Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro pareigūnai ir daugiau dėmesio skyrė šiurkštiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams aiškinti. Apie rengiamus reidus visuomenė informuojama iš anksto, tačiau išaiškinamų pažeidėjų nemąžta.

Vien Kelių policijos biuro pareigūnai išaiškino 104 Kelių eismo taisyklių pažeidėjus. Reidų metu nustatyta, kad išgėrę vairuotojai sėda prie automobilio vairo ir leidžiasi į kelionę. Išaiškinti 6 alkoholio vartoję, bet neviršiję leistinos normos, drąsiai vairavę asmenys. Viršijusių leistiną ribą vairuotojų išaiškinta 13.

Nustatyta 13 Kelių eismo taisykles pažeidusių dviratininkų, iš jų neblaivūs – 8. Išaiškinti 2 vairuotojai, kurie, neturėdami teisės, vairavo automobilius. Vienas jų – pasibaigus atėmimo teisės vairuoti transporto priemones terminui, tačiau neįvykdęs reikiamų sąlygų susigrąžinti prarastąją teisę. Išaiškinti 4 pėsčiųjų pažeidimai.

Kelių policijos biuro pareigūnai, tikrindami sustabdytus automobilius, rado ir akcizinių prekių – 20 pakelių cigarečių, nepažymėtų lietuviškomis banderolėmis.

Pareigūnai eismo saugumu rūpinasi ne tik savaitgaliais, bet ir kasdien – vasario 9-15 dienomis tikrinti autobusai ir krovininiai automobiliai. Kupiškio rajone nustatytas vienas Kelių eismo taisyklių pažeidimas, kurį padarė autobuso vairuotojas. Tame pačiame rajone vienas krovininio automobilio vairuotojas viršijo leistiną greitį, kitas vairavo neprisisegęs saugos diržo. Pasvalio rajone vienas krovinio automobilio vairuotojas taip pat pažeidė Kelių eismo taisykles.

Tomis pačiomis dienomis Panevėžio apskrityje pareigūnai tikrino, ar vairuotojai ir keleiviai naudojasi saugos diržais, ar saugiai veža vaikus. Nustatyta, kad 48 vairuotojai (29 Panevėžio mieste ir rajone, 7 Pasvalio rajone, 6 Rokiškio rajone, 5 Kupiškio rajone, 1 Biržų rajone) ir 11 keleivių (9 Panevėžio mieste ir rajone, po 1 Pasvalio ir Kupiškio rajonuose) ignoravo Kelių eismo taisyklių reikalavimą naudotis saugos diržais. 1 asmuo vaiką automobilyje vežė nesaugiai.

Išaiškinta 12 dviratininkų, pažeidusių nustatytą tvarką: 10 dviračių vairuotojų tamsiuoju paros metu neturėjo atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų, 2 dviračių vairuotojai šviesiuoju paros metu nedėvėjo ryškiaspalvių liemenių ir neturėjo dviračio žibintų.

Rokiškio rajone išaiškintas vienas pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejis. Vairuotojui pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1242 str. 1 dalį, kuri numato baudą nuo 115 iki 231 euro su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 6 mėnesių, o asmenims, neturintiems teisės vairuoti transporto priemones, – baudą nuo 289 iki 579 eurų.

Policija primena, kad ir ateityje, tiek savaitgaliais, tiek švenčių dienomis, bus rengiami reidai, kurių metu bus bandoma užkirsti kelią šiurkštiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams. Šią ir kitą savaitę pareigūnai daugiau dėmesio skirs pėsčiųjų ir dviratininkų daromiems pažeidimams aiškinti.

Siekiama priminti labiausiai pažeidžiamiems eismo dalyviams, kad jų pačių gyvybė ir sveikata priklauso tik nuo jų drausmingo elgesio kelyje.

Panevėžio apskr. VPK informacija