„Statoil“ nebėra tik degalinių tinklas

Statoil parduotuve (1)

78 degalinių tinklą Lietuvoje valdanti „Statoil Fuel & Retail Lietuva“ plečia savo veiklą: bendrovė šiandien atidarė pirmąją „Statoil“ parduotuvę, kurioje neprekiaujama degalais ir kuri skirta pėstiesiems. Ji duris atvėrė pačiame Vilniaus centre – Gedimino pr. 2A.

„Tai pirmoji tokia parduotuvė ne tik Lietuvoje, bet ir visame „Statoil“ tinkle, kuris veikia aštuoniose Europos valstybėse. Tai pirmasis mūsų prekybos taškas, kuris nėra degalinė, kuriame nerasite degalų ir tai yra neįprasta visam „Statoil“ tinklui. Ši parduotuvė orientuota ne į vairuotojus, o į pėsčiuosius – gyvenančius, dirbančius ar tiesiog besilankančius miesto centre“, – sakė „Statoil Fuel & Retail Lietuva” generalinis direktorius Giedrius Bandzevičius.

„Statoil“ parduotuvė, įsikūrusi Gedimino prospekto pradžioje apie 100 metrų atstumu nuo Katedros, primena „Statoil“ degalinę – tiek interjeru, tiek asortimentu. Tai bus vadinamoji patogaus apsipirkimo (angl. convenience) parduotuvė, kuri turės ir parduotuvės, ir kavinės elementų. Viduje „Statoil“ įrengė staliukus ir patogias sėdimas vietas.

Statoil parduotuve (6)

Parduotuvėje, kuri dirbs kasdien nuo 7 iki 22 valandos, klientai ras pamėgtos kavos, populiarių  dešrainių ir karštų sumuštinių, šviežiai kepamų bandelių bei gėrimų ir įvairių užkandžių. Parduotuvėje taip pat bus siūlomi nauji skanėstai, kurių dar nėra degalinėse, bet kurie aktualūs pėstiesiems miesto centre – ledai, šviežiai spaustos sultys ir kt.

Bandzevičiaus teigimu, apie parduotuvės atidarymą kompanija svarstė jau kurį laiką. „Prekyba maisto produktais ir gėrimais mūsų degalinėse tampa vis svarbesne verslo dalimi – daugiau nei pusė klientų į „Statoil“ užsuka ne tik degalų, bet ir įsigyja maisto produktų. Mūsų klientai vertina „Statoil“ skanų, šviežią ir kokybiškai paruoštą maistą, kavą, šviežiai kepamas bandeles. Palankūs klientų atsiliepimai ir atliktų tyrimų rezultatai paskatino mus įgyvendinti atskiros, savarankiškos parduotuvės idėją“, – teigė „Statoil Fuel & Retail Lietuva” vadovas.

Statoil parduotuve (2)

Nors Lietuvoje atidaryta „Statoil“ parduotuvė yra pirmoji Europoje, bendrovės motininė kompanija iš Kanados „Alimentation Couche-Tard, Inc.“ šioje srityje turi didžiulę patirtį – pasauliniu mastu ji valdo didelį nedidelių parduotuvių (angl. convenience) tinklą.

Bandzevičius taip pat pabrėžia, kad pirmoji „Statoil“ parduotuvė – tai bandomasis projektas. Dėl to, ar tokių parduotuvių šalyje atsiras daugiau, bendrovė spręs tik įvertinus šio bandomojo projekto rezultatus.

Apie „Statoil Fuel & Retail Lietuva“

„Statoil Fuel & Retail Lietuva“, priklausanti tarptautinei degalų mažmeninės prekybos kompanijai „Statoil Fuel & Retail“, yra viena iš  mažmeninės prekybos naftos produktais lyderių Lietuvoje. „Statoil Fuel & Retail Lietuva“ valdo 78 degalinių tinklą: 65 visapusio aptarnavimo „Statoil“ degalines ir 13 automatinių „Statoil 1-2-3″ degalinių.

Statoil parduotuve (5)

„Statoil Fuel & Retail“ priklauso bendrovei „Alimentation Couche-Tard, Inc.“, kuri valdo daugiau nei 8,1 tūkst. degalinių tinklą Šiaurės Amerikoje ir Europoje.

„Alimentation Couche-Tard Inc.“ yra Kanados  savitarnos tipo (angl. convenience) parduotuvių verslo industrijos lyderė. Šiaurės Amerikoje „Couche-Tard“ pagal valdomų parduotuvių skaičių yra didžiausias nepriklausomas „convenience“ parduotuvių operatorius (nepaisant, ar įtraukiamas prekybos naftos produktais verslas, ar ne). Europoje „Couche-Tard“ turi didžiausią „convenience“ parduotuvių tinklą ir pirmauja transportui skirtų degalų mažmeninės prekybos srityje Skandinavijoje bei Baltijos šalyse, taip pat plečiasi Lenkijoje.

„Statoil“ nuotr.

www.auto-bild.lt