Svarbus žaidėjas atvyko: Ford Mondeo!

Naujas paveikslėlis (2)

Naujas Ford Mondeo – daugelį metų nesikeičiantis važiavimo džiaugsmas, kurį užtikrina gerai suprojektuota pakaba.

Ką gi, šį kartą taip ir norisi pasakyti: „Geriau vėliau nei niekada“. Naująjį Mondeo Europoje tik pradedama pardavinėti, o lygiai toks pats modelis, tik kitu vardu (Ford Fusion) JAV jau parduodamas nuo 2012 m. Kodėl taip ilgai modelis nebuvo gaminamas Senajame žemyne?

du

Taip atsitiko dėl ketinimų uždaryti gamyklą Belgijoje, Genko mieste, kur buvo gaminamas ir anktesnis Mondeo. Šiandien jau žinome, kad iki metų pabaigos ji tikrai bus uždaryta. Naujasis modelis gaminamas Ispanijoje, Valensijoje. Ten pat nuo konvejerio riedės ir Kuga, S-Max ir Transit Connect automobiliai. Keliame variklio dangtį. Galingiausias benzininis variklis pasiekia 240 AG, o dyzelis – 210 AG (bus siūlomas nuo kitų metų). Priešingoje skalės pusėje – vieno litro 3 cilindrų motoras (nuo 2015 m.) ir hibridas, kurio galingumas siekia 187 AG.

SI

Kokie pirmieji įspūdžiai, važiuojant automobiliu su dviguba širdimi? Saldžiai kartūs, nes po 5 km baigiasi važiavimas elektriniu režimu, o priprasti prie bepakopės automatinės greičių dėžės veikimo reikia keleto akimirkų. Žadėtos degalų sąnaudos (4,2 l/100 km) iš tiesų yra didesnės – bandomojo važiavimo metu kompiuteris parodė 6,6 l/100 km. Labai gerą įspūdį paliko „vidutiniai“ turbininiai varikliai, t.y. 1.5 benzininis (160 AG) ir 2.0 dyzelinis (180 AG).

Benzininio motoro sukimo momentas siekia 240 Nm – gali pasirodyti, kad 1485 kg sveriančiam universalui to per mažai. Nieko panašaus! Turbininis variklis energingai didina apsukas ir nė sekundės neatrodė, kad jam per sunku ginti pirmyn tokį nemažą automobilį. Dyzelis, net važiuodamas aukšta pavara, vikriai   reaguoja į akceleratoriaus spūstelėjimą. Iki šiol Mondeo buvo giriamas ne dėl kažkokių išskirtinių variklių savybių (nors, žinoma, priežasčių skųstis irgi nebuvo), o dėl pakabos, kuri geriausiai pasiteisino važiuojant vingiuotais, nelygiais keliais.

Naujas paveikslėlis

Naujoji karta šiuo atžvilgiu nebus išimtis. „Ford“ ir vėl pavyko pasiekti komforto, važiavimo malonumo ir aukšto saugumo lygio kompromisą – net konkurentai iš Volfsburgo galėtų daug ko pasimokyti iš „Ford“. Labiausiai mums patiko „Sport“ režimas, kuriuo važiuojant susidaro įspūdis, kad automobilis tiesiog prilimpa prie asfalto. Naujajam Mondeo buvo taikoma ne itin griežta lieknėjimo dieta. Taigi automobilis „sublogo“ tik 25 kg, be to, turi 10 proc. standesnį kėbulą ir 20 proc. našesnius variklius.

SA

Atstumas tarp ašių nepasikeitė, o kėbulo ilgis padidėjo minimaliai – 21 mm. Gaila, kad sumažėjo bagažinė. Net erdviausios versijos (be atsarginio rato) universalo bagažinės talpa 125 litrais mažesnė nei naujojo Passat. Visiškai naujas Mondeo prietaisų skydelis  pagamintas iš geresnių medžiagų, yra tvarkingas ir aiškus. Įdomus sprendimas – savaime prisipučiantys galiniai saugos diržai, kurių lietimosi su keleivio kūnu plotas eismo įvykio atveju gali padidėti net penkiagubai.

Kas nepatiko? Adaptuotos CCD pakabos reguliavimas paslėptas per giliai. Norint juo naudotis, valdymo sistemos meniu tenka atlikti kelis veiksmus – nepatogu.

Naujas paveikslėlis (3)

ABL, 2014 m. Nr. 10