AR VERTA LYGINTI RATLANKIUS?

Gana stipriai įlenkiau savo automobilio ratlankį. Naujas ir originalus jis kainuoja gerokai daugiau kaip 1000 litų, o geros būklės naudoto negaliu niekur rasti. Tačiau perskaičiau keletą skelbimų, kad įmonės siūlo ratlankių lyginimo paslaugas. Girdėjau, kad aliumininių ratlankių virinti nepatartina. O lyginti juos ar verta? Įlenktas ratlankis nėra įskilęs, tad virinti jo nereikia. Ar įmanoma suteikti ratlankiui tinkamą formą? 

Sergejus 

Iš esmės atkurti tinkamą ratlankio formą nėra jau toks prastas sprendimas. Patyrę autoservisai sugebės išlyginti net labai sulankstytą ratlankį. Tačiau formos atkūrimas dar nereiškia, kad bus atkurti ir pradiniai ratlankio parametrai! Ratai projektuojami taikant didesnius nei normalūs saugumo reikalavimus, o tai reiškia, kad eksploatuojant automobilį įprastomis
sąlygomis, remontuotas ratlankis gali elgtis normaliai. Silpnosios jo vietos gali išryškėti esant didesnei rato apkrovai, pavyzdžiui, važiuojant dideliu greičiu ar patekus į duobę – dėl šios priežasties ratlankių gamintojai neleidžia jų lyginti.

ABL, 2015 m. Nr. 1