„Ford Fiesta R2“: trys cilindrai ralio trasose   

Ford-Fiesta-R2-1

Ženevoje debiutuoja R2 klasės bolidas su 1 litro darbinio tūrio „EcoBoost“ varikliu  

Automobilių entuziastams, norėjusiems įsitikinti, ar garsusis „Ford EcoBoost“ trijų cilindrų 1 litro darbinio tūrio variklis yra ne tik mažas, bet ir patvarus ekstremaliomis sąlygomis, laukti liko neilgai. „Ford Motor Company“ Ženevos automobilių parodoje pristatė visiškai naują raliui skirtą „Ford Fiesta R2“. Tai bus pirmasis ralio automobilis, varomas vieno litro darbinio tūrio trijų cilindrų varikliu. Ralio automobilyje montuojamo mažyčio variklio galia siekia 170 AG.

Ford-Fiesta-R2-2

„M-Sport“ komandos parengtas R2 klasės bolidas tapo pirmuoju ralio automobiliu, kurį kuriant atsižvelgta į tarptautinės automobilių federacijos FIA atnaujintus R2 techninius reikalavimus, numatančius litro darbinio tūrio variklių įteisinimą.

„Ford“ džiaugiasi, kad kartu su ralio ekspertais iš „M-Sport“ tapo šio inovatyvaus projekto dalimi“, – teigė „Ford Performance“ lenktynių padalinio Europoje vadovas Gerardas Quinnas. „Su trejus metus iš eilės geriausiu pasaulyje pripažintu varikliu „Ford Fiesta R2“ įkūnys galimybę jauniems sportininkams išbandyti „EcoBoost“ technologiją koviniu režimu. Šio įspūdingo variklio ir patobulintos važiuoklės kombinacija leidžia ir toliau tikėtis „Fiesta R2“ lyderystės savo klasėje“, – pridėjo Quinnas.

2010 metais sukurta pirmosios kartos „Fiesta R2“ buvo pirmoji R2 klasės ralio mašina, skirta jauniems sportininkams pradėti karjerą pagal „Blue Oval‘s Ladder of Opportunity“ programą.  „Fiesta R2“ demonstravo patikimumą ralio etapuose visame pasaulyje, įskaitant „World Rally Championship“ (WRC) etapus. R2 klasėje laimintis pilotas vėliau gali pereiti prie itin sėkmingo R5 klasės „Fiesta R5“ ir, galiausiai, WRC klasės „Fiesta RS WRC“.

Ford-Fiesta-R2-3

Daugiau nei 250 „Fiesta R2” mašinų dabar dalyvauja varžybose visame pasaulyje – taip padėdamos jauniesiems talentams pasiekti laimėjimų bei laurų įvairiose klasėse ir čempionatuose.

Visiškai nauja „Fiest R2“ bus išbandyta „Drive DMACK Fiesta Trophy“ serijoje, pirmiausia „Rally de Portugal“ gegužės mėnesį, taip pat ir Suomijoje, Vokietijoje, Lenkijoje bei Ispanijoje.

„Pirmieji „Fiesta R2“ bandymai buvo itin daug žadantys ir mes tęsime šio modelio tobulinimą per ateinančius kelis mėnesius“, – teigė generalinis „M-Sport“ direktorius, Malcolmas Wilsonas.  „Ford Fiesta R2“ buvo vienas sėkmingiausių mūsų modelių, o nauja jo versija, panašu, suteiks pranašumų praktiškai visose svarbiausiose srityse. „Ford“ palaikymo dėka naujas ir inovatyvus 1 litro darbinio tūrio „EcoBoost“ variklis bus geras žingsnis į priekį atsižvelgiant į vairavimo galimybes ir aš negaliu sulaukti, kol tai pamatysiu varžybų metu“.

Apie „Ford Motor“

„Ford Motor Company“ yra pasaulinis automobilių pramonės lyderis, įsikūręs Dyrborno mieste Mičigano valstijoje, JAV. „Ford“ gamina ir parduoda automobilius 6 kontinentuose. Koncerne dirba 166 tūkst. žmonių, veikia 70 gamyklų. Koncernas gamina „Ford“ ir „Lincoln“ automobilius. Finansines paslaugas klientams teikia „Ford Motor Credit Company“. Daugiau informacijos apie kompaniją: www.fordmotorcompany.com

Apie „Inchcape“

„Inchcape“ yra vienintelis įgaliotasis koncerno „Ford“ atstovas Lietuvoje.

Viena didžiausių pasaulyje automobilių prekybos bendrovių Lietuvoje veikia nuo 2007 metų, kai kartu su partnere bendrove „Vitvela“ Vilniuje įsteigė UAB „Inchcape Motors“. Šiandien „Inchcape Motors“ yra didžiausia automobilių prekybos bendrovė, atstovaujanti automobilių „Ford“, „Hyundai“, „Jaguar“, „Land Rover“, „Range Rover“, „Mazda“ ir „Mitsubishi“ automobilių gamintojus.

170 metų sėkmingai veikianti „Inchcape“ 26 pasaulio valstybėse verčiasi naujų ir naudotų automobilių prekyba, prekyba atsarginėmis dalimis, techniniu aptarnavimu, finansavimu ir draudimu. „Inchcape“ siekia tapti labiausiai į klientą orientuota automobilių prekybos kompanija. „Inchcape“ akcijomis prekiaujama Londono akcijų biržoje nuo 1958 metų. Įmonėje dirba maždaug 14 300 žmonių, jos centrinė buveinė įsikūrusi Londone.

Gamintojo nuotr.

www.auto-bild.lt