Lietuvoje debiutuoja naujasis „Suzuki Vitara“

ABR_3943

Antradienį oficialusis „Suzuki Motor Corporation“ atstovas Lietuvoje UAB „Autoverslo automobiliai“ visuomenei pristatė visiškai naujos kartos miesto visureigį „Suzuki Vitara“. Kompaktinės klasės SUV automobilis Lietuvoje kainuos nuo 13.990,00 EUR  (48.304.67 LT)

Pirmosios kartos „Suzuki Vitara“ debiutavo 1988 metais ir pelnė pripažinimą dėl stilingos išvaizdos, kompaktinio dydžio, užtikrinančio lengvą manevravimą mieste, komfortiško važiavimo asfaltu ir išskirtinių galimybių bekelėje.

Praėjus daugiau kaip ketvirčiui amžiaus, šios ir naujos savybės buvo įkūnytos naujoje miesto visureigio kartoje. Kompaktiniame SUV automobilyje ne tik sumontuoti šiuolaikiniai taupūs benzininiai ir dyzeliniai varikliai, bet ir itin pažangi „ALLGRIP“ visų varančiųjų ratų sistema, taip pat naujausios saugos ir multimedijos sistemos. O pirkėjui siūlomos itin didelės automobilio išvaizdos pasirinkimo galimybės.

Efektinga automobilio išvaizda

Žvelgiant į tvirtai atrodantį naująjį „Vitara“, nekyla jokių abejonių dėl šio automobilio visureigio genų. Visų kartų „Vitara“ modelių skiriamasis ženklas yra efektingas plokščias variklio gaubtas, suteikiantis automobiliui itin tvirtą siluetą, o priekinis bamperis su trapecijos formos elementu efektingai papildo visureigio išvaizdą.

ABR_3911

Galimybė rinktis iš daugybės spalvų ir kėbulo apdailos elementų leis automobilio išvaizdai suteikti dar daugiau individualių bruožų. Nuo šiol galima rinktis net iš penkiolikos skirtingų spalvų, taip pat užsisakyti dvejomis skirtingomis spalvomis nudažytą automobilį.

Galima pasirinkti ir du skirtingus išorės apdailos variantus. Vienas jų yra miesto apdailos paketas, turintis daug chromo elementų, automobilio slenksčių ir ratų arkų apsaugas, stogo oro aptaką. Antrasis apdailos paketas skirtas bekelei – automobilis turi sumontuotas priekinio ir galinio bamperio apsaugas, slenksčių ir ratų arkų apsaugas, bagažinės krašto apsaugą.

Varikliai ir transmisijos

Naująjį „Vitara“ galima užsisakyti su 1,6 l 120 AG (156 Nm) benzininiu arba 1,6 l 120 AG (320 Nm) dyzeliniu varikliu. Benzininis variklis gali būti komplektuojamas su penkių greičių mechanine pavarų dėže arba šešių greičių automatine pavarų dėže, turinčia galimybę perjungti pavaras svirtelėmis prie vairo. Dyzelinis variklis komplektuojamas su šešių greičių mechanine pavarų dėže.

Naujasis „Vitara“ pasižymi mažomis degalų sąnaudomis. Automobilio gamyboje naudojamas itin atsparus plienas užtikrina didelį kėbulo standumą ir mažą svorį. Pažangūs šiuolaikiniai varikliai ir naujoji šešių greičių automatinė pavarų dėžė taip pat leidžia efektyviai taupyti degalus, todėl modelis pasižymi vienomis mažiausių klasėje degalų sąnaudomis, o CO2 emisija siekia tik 123 g/km (automobilio su priekiniais varančiaisiais ratais ir mechanine pavarų dėže).

Keturių režimų „ALLGRIP“ sistema

ABR_3886

Naujajame modelyje debiutuoja ir naujos kartos „Suzuki“ visų varančiųjų ratų „ALLGRIP“ sistema. Ji užtikrina, kad net ir esant itin sudėtingoms eismo sąlygoms automobilis valdomas smagiai ir užtikrintai, taip pat pasižymi optimaliomis degalų sąnaudomis.

„ALLGRIP“ sistema turi keturis režimus – „Auto“, „Sport“, „Snow“ ir „Lock“, kurie užtikrina, kad esant skirtingoms eismo sąlygoms bus parinktas tinkamiausias važiavimo režimas. Be to, nauja sistema turi išankstinio nuspėjimo funkciją, kuri, atsižvelgdama į kelio dangą, akceleratoriaus padėtį ir vairo pasukimo kampą, iš anksto įvertina galimą priekinių ratų praslydimą ir į galinius ratus perduoda didesnį sukimo momentą dar prieš praslystant priekiniams ratams.

Saugos įranga

Tarp kitų aktyvaus saugumo sistemų, naujasis „Vitara“ turi ir „Radar Brake Support“ technologiją. Važiuojant nedideliu greičiu esant intensyviam eismui ir sistemai nustačius, kad galimas susidūrimas, vairuotojas perspėjamas garsiniu signalu ir pranešimu ekrane. Jei vairuotojas nereaguoja, stabdžių sistema parengiama galimam stipriam stabdymui ir galiausiai aktyvuojami stabdžiai.

Vairuotojo ir keleivių saugumą užtikrina ir septynios priekinės bei šoninės oro pagalvės, taip pat saugos diržų įtempikliai. Susidūrimo su pėsčiuoju atveju jį labiau apsaugos specialiai sukonstruotas variklio gaubtas ir priekinis bamperis, sumažinantys smūgio jėgą.

Apie importuotoją

UAB „Autoverslo automobiliai“ yra oficiali vienintelė „Suzuki“ ir „Isuzu“ automobilių importuotojas Lietuvoje. Įmonė prekiauja naujais automobiliais, taip pat jų atsarginėmis dalimis ir aksesuarais, užsiima šių automobilių remontu ir priežiūra.

Svarbiausi naujojo „Suzuki Vitara“ techniniai duomenys

Ilgis: 4175 mm

Plotis: 1775 mm

Aukštis: 1610 mm

Atstumas tarp ašių: 2500 mm

Prošvaisa: 185 mm

Bagažinės talpa: nuo 375 l

„Autoverslo automobiliai“  nuotr.

www.auto-bild.lt