Sostinės pareigūnai vykdė antikorupcinę akciją „Kyšis išpurvina“

Vilniaus apskr. VPK nuotr.

Kovo 12 d. rytą Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai, vykdydami antikorupcinę akciją ,,Kyšis išpurvina“, kartu su Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės pareigūnais organizavo policinę prevencinę priemonę ,,Mobilūs postai“ Viršupio g., ties Šilo g. sankryža.

Pareigūnai bendravo su eismo dalyviais antikorupcinėmis temomis, supažindino su Lietuvoje policijos vykdoma antikorupcine akcija ,,Kyšis išpurvina“ ir vairuotojams paaiškino, kad kyšis – bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų asmeniui palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai. Pakanka vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį policijos pareigūnui, kad būtum patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Kiekvienam sustabdytam patikrinti vairuotojui buvo įteikta „Kyšis išpurvina“ atmintinė.

Vykdytos priemonės metu nustatyti 8 Kelių eismo taisyklių pažeidėjai: 1 neblaivus vairuotojas, kuriam nustatytas lengvas girtumo laipsnis, 1 vairuotojas vairavo automobilį, kuris nebuvo apdraustas transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, 2 automobiliams neatlikta privalomoji techninė apžiūra, 1 vairuotojas nesegėjo saugos diržo, 1 vairuotojas nepateikė pareigūnams vairuotojo pažymėjimo, įkliuvo 2 m. vairavimo stažo neturintis pradedantysis vairuotojas, kuris nebuvo pažymėjęs automobilio skiriamuoju klevo lapo ženklu, 1 vairuotojas važiavo neįsijungęs artimųjų žibintų šviesų.

Imuniteto skyrius primena, kad Lietuvoje kiekvieną dieną vidutiniškai 2-3 asmenims pareiškiami įtarimai davus kyšį, o per metus už bandymus papirkti policijos pareigūnus atsakomybėn patraukiama beveik 1000 žmonių.

Vilniaus apskr. VPK informacija