Volkswagen Passat – Europos „Metų automobilis 2015“

DB2015AL00080_small

Ženevos autosalono atidarymo išvakares vainikavo vienas svarbiausių renginių, kurio nekantriai laukė automobiliais besidominti visuomenė. Paskelbti konkurso Europos „Metų automobilis 2015“ rezultatai ir įvardintas matuotis karaliaus karūną teisę įgijęs automobilis. Šįkart svarbiausieji laurai atiteko didžiausio Vokietijos automobilių gamintojo kūriniui, naujausios, jau aštuntosios kartos Volkswagen Passat.

Pagarsėjęs „Metų automobilio” konkursas – vienas iš seniausių tokio tipo renginių Europoje, debiutavęs dar 1964 metais.

Jau 52-ą kartą vykstančio konkurso 58 narių vertinimo komisija, kurią sudarė įtakingi apie automobilius rašantys žurnalistai iš 22 pasaulio šalių, išrinko 7 finalistus.

Prieš tai keletą mėnesių minėti finalistai kartu su kitais pretendentais buvo išsamiai testuojami ir lyginami tarpusavyje. Pretendentai buvo vertinami pagal ekonomiškumo, saugumo, funkcionalumo kriterijus, komfortą, dizainą, pažangą lyginant su pirmtakais ir daugelį kitų ne mažiau svarbių kriterijų.

Įveikęs 6 varžovus ir įvertintas 340 taškų šiais metais nugalėtoju tapo naujausios, jau aštuntosios kartos Volkswagen Passat.

Atsiimdamas apdovanojimą Volkswagen Group koncerno vadovas Martinas Winterkornas neslėpė, kad šis apdovanojimas – labai aukštas ir geidžiamas įvertinimas automobilių gamintojui.

Volkswagen vyr. inžinierius Heincas-Jakobas Neusseris akcentavo, jog „Metų automobilio 2015“ apdovanojimas vertingas pirmiausiai savo objektyvumu, nes jį teikia kompetentinga nepriklausomų žurnalistų draugija.

Volkswagen Passat – vienas iš sėkmingiausių vidutinės klasės automobilių pasaulyje, o pernai debiutavęs aštuntosios kartos Passat – vienas iš inovatyviausių savo klasės automobilių. Naujausių inžinerijos pasiekimų dėka tapo įmanoma sukurti pribloškiančiai proporcingą automobilį, kurio žemas kėbulas, ilga ratų bazė ir dideli ratai atrodo vienodai veržliai, kad ir kokiu greičiu būtų važiuojama.

Po variklio gaubtu montuojami pažangiausi ir griežčiausius taršos reikalavimus atitinkantys varikliai. Vairuotojo darbą lengvina ir eismo saugumą užtikrina daugybė pažangių saugos priemonių ir išmanių vairavimo pagalbininkų. Kelyje nuobodžiauti neleidžia pažangiausios informacinių pramogų sistemos ir neprilygstamos junglumo galimybės.

Variklių asortimente – net 10 pažangių griežčiausius taršos reikalavimus atitinkančių benzininių ir dyzelinių variklių nuo 88 kW (120 AG) iki 206 kW (280 AG) pajėgumo. Be to, jau šią vasarą Passat šeimyną papildys Volkswagen Passat GTE įkraunamas hibridas.

Tai jau ketvirtoji Volkswagen gamintojų pergalė Europos metų automobilio konkursuose.

Anksčiau geriausiu Europoje net du kartus buvo pripažintas Volkswagen Golf (1992 ir 2013 m.) bei „Polo“ (2010 m.).

Gamintojo nuotr.

www.auto-bild.lt