BBC Vilniuje kuria filmą „Karas ir taika“ , šeštadienį senamiestyje bus ribojamas eismas

BBC su amerikiečių „The Weinstein Company“ Vilniuje filmuoja šešių serijų televizijos filmą pagal Levo Tolstojaus romaną „Karas ir taika“. Vienas šio filmo prodiuserių – Harvey Weinsteinas, dirbęs prie garsiausių Quentino Tarantino filmų, pradedant „Pasiutusiais šunimis“ ir „Bulvariniu skaitalu“.

„Vilnius buvo puikus pasirinkimas dėl nuostabių filmavimams tinkamų vietų, dėl profesionalų komandos. Mes dabar filmuosime pora savaičių ir esame dėkingi Vilniaus kino biurui ir miesto valdžiai už pagalbą. Viskas veikia puikiai ir esame labai laimingi dirbdami čia“, – sako prodiuserė Julia Stannard.

Pjerą Bezuchovą vaidins aktorius Paulas Dano (vaidinęs „12 vergovės metų“), Andrejų Bolkonskį – Jamesas Nortonas (vaidinęs kultiniame televizijos seriale „Daktaras kas“), Natašą Rostovą – jaunosios kartos aktorė iš Didžiosios Britanijos Lili James, populiaraus serialo „Dauntono abatija“ žvaigždė. Filme vaidins taip pat lietuvių aktoriai Paulius Ignatavičius, Valerijus Jevsejevas, Irmantas Bačelis, Vesta Grabšaitė ir kiti.

„Vilniui didžiulė garbė, kad BBC pasirinko būtent mūsų sostinę. Vilniuje bus filmuojama senamiesčio pastatuose, kiemuose ir gatvėse, taip pat Traku Vokėje. Į įvairius filmavimo darbus bus įtraukta tūkstančiai lietuvių, sąmata vien Lietuvoje yra apie 7 milijonai eurų“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Vilniaus kino biuro direktorė Jūratė Pazikaitė pasakojo, kad šeštadienį, balandžio 18 d., filmuojant Domininkonų gatvėje nuo 6 iki 14 val. bus draudžiamas eismas, taip pat filmavimo metu trumpam periodiškai iki 3 min. bus stabdomas transporto eismas Universiteto, Domininkonų, Gaono ir šv. Jono gatvių sankryžoje. Taip pat šeštadienį nuo 6 iki 14 val. bus draudžiamas eismas Bernardinų gatvėje.

Penkių aristokratų šeimų istorija daugiausia bus filmuojama Rusijoje, dalis scenų – Lietuvoje ir Latvijoje. Planuojama, kad BBC filmą transliuos 2016 metais. Vietinė lietuvių prodiuserinė firma yra Baltijos filmų paslaugos.

Viešųjų ryšių skyrius, el.p. vrt@vilnius.lt