Didžiausias džiaugsmas – švari sąžinė

Alytaus apskr. VPK nuotr.

Atsižvelgiant į tai, jog daugėja atvejų, kai yra bandoma papirkti savo funkcijas atliekančius policijos pareigūnus, Alytaus apskrityje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyksta antikorupcinė akcija „Kyšis išpurvina“, kurios tikslas – į antikorupcinę veiklą įtraukti šalies gyventojus ir bendromis jėgomis mažinti korupcijos pasireiškimo atvejų skaičių ir tokiu būdu skatinti skaidrią policijos pareigūnų veiklą ir gyventojų pasitikėjimą policija.

Pareigūnai bendravo su eismo dalyviais antikorupcinėmis temomis, supažindino su šalies policijos vykdoma antikorupcine akcija ,,Kyšis išpurvina“ ir vairuotojams paaiškino, kad kyšis – bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas ar duodamas policijos pareigūnui už tai, kad šis priimtų asmeniui palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai. Pakanka vien siūlymo ar pažadėjimo duoti kyšį policijos pareigūnui, kad būtum patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Kiekvienam sustabdytam patikrinti vairuotojui buvo įteikta „Kyšis išpurvina“ atmintinė.

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto poskyrio viršininkas Vidas Ogulevičius akciją pristatė radijo FM99 klausytojams ir „Dzūkijos TV“ žiūrovams.

Kiekvienam sustabdytam patikrinti vairuotojui ar gatve einančiam pėsčiajam buvo įteikta „Kyšis išpurvina“ atmintinė, vairuotojai atminčiai gavo ir Švarios sąžinės kvapą. Kai kurie neišvengė ir pareigūnų įspėjimo dėl neįjungtų šviesų, pamiršto prisisegti saugos diržo ar vis dar nepakeistų žieminių padangų.

Pareigūnus išties džiugino pakiliai nusiteikę eismo dalyviai, kuriems dar geresnę nuotaiką dovanojo policijos bičiulis Amsis.

Pareigūnai nuoširdžiai tiki ir viliasi, kad ši graži akcija paskatins gyventojus dar labiau bendradarbiauti su policijos pareigūnais.

Alytaus apksr. VPK informacija