Generation SIX: Volkswagen T serijos transporterių premjera

20150407VR002

Volkswagen koncerno komercinio transporto gamybos padalinys Volkswagen Nutzfahrzeuge pristatė „Generation SIX”. Šiuo skambiu vardu pavadinta šeštoji T serijos komercinių transporterių karta. Šiuolaikinės techninės charakteristikos, pažangios saugos priemonės, daugiau komforto ir ergonomikos – tai pagrindiniai naujųjų modelių privalumai. Be to, visi naujieji modeliai pasižymi mažesnėmis degalų sąnaudomis ir žemesnėmis bazinių komplektacijų kainomis.

Jau ne vienos kartos T serijos Volkswagen komerciniai automobiliai ištisus dešimtmečius garsėja kaip savo segmento lyderiai Vokietijoje ir už jos ribų. Pavyzdžiui, šeštosios kartos pirmtakų, t.y., penktosios kartos transporterių, per 11 metų parduota net 2 milijonai. O per visus 65 gamybos metus iš viso pagaminta daugiau nei 12 milijonų įvairių modifikacijų T serijos furgonų ir nedidelių sunkvežimių. Kiekviena karta atitiko ar net pranoko savo laikmečio reikalavimus ir rinkos poreikius.

Dizainas. T serijos modeliai pasižymi klasikiniu dizainu. Karta iš kartos modelio rūbas buvo nuolat atnaujinamas. Naujausios kartos Transporter siluetas tapo veržlesnis ir vienalytiškesnis. Visos kėbulo linijos, briaunos ir grioveliai nenutrūkstamai eina nuo automobilio priekinės iki galinės dalies. Atrodo, tarsi Volkswagen Transporter būtų iškaltas iš vieno marmuro luito. Tačiau, kuriant naujosios kartos Transporter dizainą, buvo išsaugota daug atpažįstamų bruožų, įtaigiai bylojančių apie nenuilstamą darbštumą, patvarumą ir patikimumą bei neginčijamą pranašumą savo klasėje. Kaip ir anksčiau, Transporter šeimynos flagmanu išlieka Volkswagen Multivan, pretenduojantis tapti patogiu mikroautobusu gausesnėms šeimoms, sporto ir aktyvaus poilsio entuziastams.

Varikliai. Šeštosios kartos T serijos modeliuose montuojami net šeši skirtingo galingumo benzininiai ir dyzeliniai varikliai. Dyzelių entuziastams siūlomi visiškai nauji, griežčiausius Euro-6 taršos reikalavimus atitinkantys TDI varikliai. Kuriant šiuos jėgos agregatus, pagrindiniais konstruktorių prioritetais buvo patvarumas ir ilgaamžiškumas. Jie montuojami skersai kėbulo ir pakreipti 9 laipsnius į priekį. Galima rinktis vieną iš keturių 1,9 litro darbinio tūrio TDI variklio galios variantų: 62 kW (84 AG), 75 kW (102 AG), 110 kW (150 AG) ir 150 kW (204 AG). Pageidaujantys benzininio variklio, gali rinktis laiko patikrintą Euro-5 taršos reikalavimus atitinkantį 2 litrų darbinio tūrio agregatą, išvystantį atitinkamai 110 kW (150 AG) arba 150 kW (204 AG). Visi Euro-5 ir Euro-6 varikliai bazinėje komplektacijoje tiekiami su start-stop sistema, galinčia sutaupyti iki 15% degalų.

20150407VR005

Ergonomika ir komfortas. Naujoviška adaptyvinė važiuoklės kontrolės sistema ir DCC adaptyvinis tempomatas veikia darnioje sąveikoje ir užtikrina puikų važiavimo komfortą bei galimybę priderinti automobilio parametrus prie eismo sąlygų arba vairavimo stiliaus. Yra galimybė rinktis „įprastą”, „komfortišką” arba „sportinį” vairavimo stilių. Ši techninė įranga jau tapo įprasta automobiliuose, bet yra didelė naujovė komerciniuose furgonuose ir mikroautobusuose. Būtent šeštosios kartos Volkswagen Transporter vairuotojai vieni iš pirmųjų galės mėgautis lengvojo automobilio važiavimo komfortu darbui skirtoje transporto priemonėje.

Vienu iš neginčijamų Volkswagen Transporter šeimynos privalumų buvo ir išlieka neprilygstamas universalumas ir gausios suasmeninimo bei pritaikymo individualiems transportavimo poreikiams galimybės. Galima lanksčiai rinktis keleivių sėdynių skaičių ir krovinių skyriaus talpą, langų matmenis, šoninių ir galinių durelių tipą. Pirmojoje turtingesnėje už bazinę komplektacijoje galima užsisakyti elektra varstomas galines krovinių skyriaus dureles.

Saugumas.  „Front Assist” erdvės priešais automobilį stebėjimo sistema (papildoma Transporter, Multivan ir Caravelle, standartinė Multivan Business) nuolat stebi priešais automobilį esančią erdvę ir matuoja atstumą iki kitų eismo priemonių, jų greitį bei atpažįsta eismo kliūtis. Ji atpažįsta kritiškai sumažėjusią saugią distanciją ir įspėja vairuotoją apie tai bei kritiniu atveju padeda saugiai stabdyti. Apie galimai pavojingą padėtį vairuotojas įspėjamas vaizdo ir garso signalu. Veikiant kartu su ACC adaptyviniu tempomatu ir DSG automatine pavarų dėže,  ši sistema esant reikalui gali automatiškai pristabdyti arba net visiškai sustabdyti transporterį. Priklausomai nuo situacijos, praėjus grėsmei, šis automatinės įrangos komplektas gali vėl padidinti transporterio greitį ir priderinti jį prie priešais važiuojančio eismo dalyvio greičio.

Naujajame Volkswagen Transporter taip pat montuojamas iš Volkswagen lengvųjų automobilių pažįstamas automatinis miesto avarinis stabdys, padedantis operatyviai stabdyti nedideliu greičiu važiuojant intensyvaus eismo gatvėmis, įvykus susidūrimui padedantis išvengti pakartotinio smūgio, žibintų veikimą operatyviai reguliuojantis Light Assist šviesų pagalbininkas, neleidžiantis akinti priešpriešinio eismo dalyvių.

Jeigu vairuotojo darbo vietoje sumontuotas daugiafunkcinis jutiklinis ekranas, vairuotojo budrumo kontrolės sistema specialia vaizdo kamera stebi vairuotojo veiksmus ir įspėja vairuotoją, kai ateina laikas daryti vairavimo pertrauką. Papildoma balso pranešimo funkcija suteikia galimybę vairuotojui per specialų mikrofoną kreiptis arba ką nors pranešti ant galinės sėdynės sėdintiems keleiviams, nepasukant galvos ir visą dėmesį skiriant tik vairavimui.

Vairuotojo balsas perduodamas salone esančiais garsiakalbiais. Visuose modeliuose su 4MOTION visų ratų pavara papildomai gali būti montuojamas nuokalnės pagalbininkas. Jis suteikia galimybę saugiai važiuoti kalno šlaitu žemyn, esant reikalui perskirstydamas variklio judesį sukibimą prarandantiems ratams ir atlikdamas stabdymą varikliu arba stabdžiais, jei vairuotojui tampa sunku kontroliuoti riedėjimą žemyn. Buksyruoti priekabas padeda specialus elektroninis stabilizatorius. Vėsaus klimato šalyse rekomenduojama papildomai užsisakyti šildomą priekinį stiklą.

Informacinės funkcijos ir pramogos. Siekiant užtikrinti saugų vairavimą, vairuotojo kabinoje įrengta Bluetooth laisvų rankų įranga.

Jeigu vairuotojo darbo vietoje sumontuotas 6,33 colio daugiafunkcinis jutiklinis ekranas, atsiranda priartėjimo jutiklių naudojimo galimybė. Kai tik vairuotojas arba ant priekinės sėdynės sėdintis keleivis tiesia ranką prie jutiklinio ekrano, jis automatiškai persijungia iš atvaizdavimo į įvesties režimą. Be to, šis ekranas leidžia naudotis iš išmaniojo telefono pažįstamais gestais bei slinktimis, kurių pagalba galima naršyti meniu punktus, CD arba MP3 rinkmenų grojaraščius arba atminties kortelėje įrašytus albumų atvaizdus.

Priklausomai nuo pramogų sistemos komplektacijos rinkinio, joje gali būti „Comfort” mobiliojo telefono prijungimo jungtis, pagalbinis USB lizdas ir specialus skyrelis išmaniesiems telefonams arba planšetėms. Jeigu transporteryje sumontuota Discover Media arba Discover Media Plus automagnetola su navigacine sistema, atsiranda didelės junglumo ir internetinių paslaugų naudojimo galimybės. Šios priemonės į komercinius automobilius diegiamos atsižvelgiant į pastaraisiais metais išaugusį informacinių sistemų paplitimą ir nuolatinio junglumo prie interneto poreikį.

Generation SIX. Nors skambiu komerciniu pavadinimu „Generation SIX” vadinama visa šeštosios kartos Volkswagen Transporter šeimyna, tokį pat pavadinimą turi ir speciali jubiliejinė serija, siūloma 6-osios kartos šeimynos išleidimo proga. Šiuos modelius bus galima įsigyti tik pačioje prekybos pradžioje.

Generation SIX modelio komplektacija suformuota Multivan Comfortline pagrindu ir papildyta išskirtiniais elementais bei funkcijomis, tokiomis, kaip tamsinti langai, priekiniai ir galiniai LED žibintai, pakreipiami rūko žibintai, chromo paketas, dvispalvis kėbulo nudažymo derinys, retro stiliaus 18 colių ratlankiai Disc. Ypač gausus elektroninės įrangos ir pagalbininkų rinkinys: nulenkiami galinio vaizdo veidrodėliai, priekinis ir galinis parkavimo pagalbininkai, ACC adaptyvinis tempomatas, Composition Media automagnetola.

Saloną puošia dviejų spalvų odos deriniu aptrauktos sėdynės su kontrastingomis siūlėmis, oda aptrauktas daugiafunkcinis vairaratis ir pavarų perjungimo svirtis, išskirtinio dizaino grindų kilimėliai, šildomos sėdynės ir Climatronic oro kondicionavimo sistema.

Kainos. Gamintojas planuoja netrukus paskelbti tikslias kainas. Pagal naująją Volkswagen Nutzfahrzeuge strategiją, laukiama, kad naujosios kartos transporterių kainos bus tokios pat, kaip pirmtakų arba net šiek tiek žemesnės. Kai kurių bazinių modelių kainos bus žymiai mažesnės už panašios komplektacijos pirmtakų.

Tikimasi, kad Volkswagen Transporter kainuos nuo 23035 eurų (be PVM), o už pigiausią Volkswagen Multivan teks pakloti nuo 29952 eurų (su PVM).

Gamintojo nuotr.

www.auto-bild.lt