Į Lietuvoje vyksiantį suvažiavimą „Mini“ atveš išskirtinius eksponatus

Life Ball MINI 2011 designed by DSQUARED². (05/2011)

Lietuvos „Mini“ automobilių klubas intensyviai ruošiasi gegužę vyksiančiam 37-tajam tarptautiniam „Mini“ automobilių suvažiavimui „International Mini Meeting“ (IMM). Jis  pirmą kartą įvyks Lietuvoje, Zarasų ežero saloje. Planuojama, kad čia suvažiuos apie 600 įvairių kartų „Mini“ automobilių. Išskirtinių eksponatų į renginį žada atvežti ir pats automobilių gamintojas.

„Zarasų ežero sala gegužės pabaigoje taps savotišku „Mini“ muziejumi po atviru dangumi. Čia išvysime tokių „Mini“ modelių, kurių šalies gatvėse dar neteko matyti, o daugelis net ir nežino, jog tokių esama. Pavyzdžiui, armijai kurtas „Mini Moke“ ar „Mini“ limuzinas. Įspūdžius sustiprins ir paties „Mini“ atvežami saugomi modeliai-eksponatai, pasižymintys išskirtiniu dizainu, prie kurių ranką pridėjo ir pasaulinės žvaigždės. Šie modeliai bus eksponuojami atskiroje, tačiau atviroje erdvėje“, – sakė vienas iš „IMM 2015“ organizatorių, „Mini People Lietuva“ klubo narys Mindaugas Lataitis.

Designer Mini Kate Moss

Skirtingų laikmečių, tačiau ryškūs ir nepakartojami

Į Lietuvoje vyksiantį suvažiavimą „International Mini Meeting“ gamintojas atveš du klasikinius ir du dabartinės epochos „Mini“ automobilius. Abu klasikiniai modeliai yra „Designer“ serijos atstovai: savo technine dalimi jie yra standartiniai klasikiniai „Mini“, tačiau išorėje ir vidaus apdailoje visi stilistiniai sprendimai yra meniška pasirinktos temos interpretacija.

Pirmas iš šių eksponatų – tai britų supermodelio ir stiliaus ikonos Kate Moss klasikinis „miniukas“ – „Designer Mini Kate Moss“. „Art-car“ žanro automobilis išsiskiria itin savita kėbulo dažymo schema, kur dominuoja voratinklio raštai. Antrasis modelis – „Designer Mini Time Machine“ traukia akį savita, klasikinio laikrodžio vidaus mechanizmą primenančia grafine kompozicija ant žalsvo kėbulo pagrindo. Abu šie modeliai yra tarsi skirtingos šiuolaikinio meno riedančios skulptūros.

Dar vienas „art-car“ žanro atstovas, tačiau jau sukurtas šių laikų automobilių pagrindu – „Mini Danny o’Connor”. Šis „Mini“ tapo britų dailininko iš Liverpulio Danny o’Connor drobe.

Į Lietuvą koncernas taip pat atveš „Mini Red Mudder by Dsquared2“. 2011 metais šį automobilį pristatė stilistų duetas iš Kanados Dean ir Dan Caten. Šis brolių dvynių tandemas mados žinovams geriau žinomas pavadinimu „Dsquared2“. Pastaroji „Mini“ versija sukurta pažymint gamintojo ir pagalbos ŽIV aukoms fondo „Life Ball“ partnerystę. Automobilis įdomus savo technine dalimi ir atspindi bandymą „Mini Cooper S“ paversti bekelei tinkamu automobiliu.

Mini Time Machine

„IMM 2015“ galės apsilankyti visi

„IMM 2015“ Zarasų saloje vyks gegužės 22-24 dienomis. Nors šis renginys skirtas „Mini“ vairuotojams, šeštadienį, gegužės 23 d., organizatoriai vartus atvers visai visuomenei, kad visi norintys galėtų apžiūrėti ne tik gamintojų pristatomus išskirtinius „Mini“, bet ir šimtus kitų „Mini“ automobilių. Įėjimas į „Mini“ eksponatų salą kainuos 13,20 Eur, bilietus jau platina „Tiketa“.

Tarp užsiregistravusių į „IMM 2015“ yra „Mini“ vairuotojai iš įvairių Europos šalių – Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Danijos, ar net tolimosios Portugalijos, taip pat ir artimesnių valstybių – Lenkijos, Baltijos šalių, Ukrainos. Renginyje tikimasi sulaukti „Mini“ entuziastų ir iš JAV.  Renginio dalyviai labai laukia Lietuvoje vyksiančio renginio, nes dauguma jų nėra buvę Baltijos šalyse, tai bus jiems pirmas vizitas į šį kraštą, o iš paties „IMM 2015“ tikisi netradicinių sprendimų.

UAB „Krasta Auto“ yra oficiali BMW ir „Mini“ atstovė Lietuvoje. Įmonė užsiima naujų ir naudotų BMW ir „Mini“ automobilių, motociklų prekyba bei teikia visas techninio aptarnavimo paslaugas ir turi oficialias atstovybes bei techninio aptarnavimo servisų tinklą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Krasta Auto“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus grupė“.

Gamintojo nuotr.

www.auto-bild.lt