Pasislėpusios AUDI Q3 naujovės

aud1

Treji gamybos metai – ir atnaujinimas. Tiesa, ne visi jį pastebės. Q3 pokyčiai minimalūs, bet automobilis dėl to tikrai nepablogėjo.

Pagrindiniai pasikeitimai yra mažesni, nei įprastai galima tikėtis iš atnaujinto modelio. Tai, ką jūs pastebėsite – naujai apipavidalinta priekinė ir galinė dalis, naujos radiatoriaus apdailos
grotelės ir žibintai. Kitos naujovės – nauji arba atnaujinti varikliai, pasiekiantys daug geresnes charakteristikas, ir daugiau saugumo įrangos.

audi2

Stiliaus pokyčiai atnaujintam Q3 modeliui suteikė daugiau išraiškingumo, nors pasikeitimai ir yra subtilūs. Bene didžiausios naujovės – gerokai didesnis variklių efektyvumas. Q3 dabar galima užsisakyti su dviejų cilindrų išjungimo funkciją turinčiu 1.4 TFSI varikliu. Šis 150 AG motoras jau pažįstamas iš A1, A3 ir mažųjų Volkswagen: jis leidžia gerokai sumažinti degalų sąnaudas ir aplinkos taršą tuo metu, kai palengva riedančio automobilio vairuotojas nereikalauja variklio galios. Kita naujovė – turbodyzelinis 2.0 variklis, pasiekiantis 150 AG. Tačiau „skaniausia“ žinia – galingoji RS Q3 versija. Tiesą pasakius, ji taip pat beveik nepasikeitė, bet tapo daug galingesnė. Šis modelis buvo pirmasis mažas SUV automobilis su didelės galios varikliu.

audi3

Fantastiškas penkių cilindrų 2.5 variklio garsas reikalauja išjungti radiją ir klausytis, kaip duslintuvas sodriais garso pliūpsniais palydi perjungiamas pavaras. Kaip jau įprasta RS modeliuose, pasirinkus aktyviam važiavimui skirtą „Dynamic“ režimą, variklio garsas sustiprinamas, dujų išmetimo sistemoje atidarant specialų vožtuvą. Bėda ta, kad nematome prasmės tą vožtuvą kokiomis nors aplinkybėmis uždaryti.

audi4

RS Q3 variklio galia dabar padidinta iki 350 AG ir 450 Nm – tai daugiau nei pakankamai mažam krosoveriui. Įsibėgėjimas nuo 0 iki 100 km/h trunka vos 4,8 sekundės, o maksimalus greitis apribotas iki 250 km/h. Spartesnis pavarų jungimas ir didesnė variklio galia įsibėgėjimą iki 100 km/h sutrumpino maždaug puse sekundės. Važinėjant Miuncheną supančiais „autobanais“ paaiškėjo, kad RS Q3 nesunkiai galėtų viršyti šią greičio ribą ir greičio ribotuvas turi ką veikti. Rinkoje atnaujintas Audi Q3 turėtų pasirodyti 2015 metų vasarį.

audi5

ABL, 2015 m. Nr. 1