Pristatyta naujoji Transporter šeimyna

USOX6207a

Balandžio 15-osios vakarą, Amsterdame (Olandija) įvyko grandiozinis automobilių ir muzikos šou, kuriame Volkswagen komercinių automobilių padalinys Volkswagen Nutzfahrzeuge iškilmingai pristatė jau šeštosios kartos Volkswagen T komercinių automobilių šeimyną. Tą pačią, kurios ištakos siejamos su legendiniu pokario modeliu Volkswagen „Bulli” ir kuriai priklauso didžiulės sėkmės susilaukę, savita istorija paženklinti Transporter, Caravelle ir Multivan modeliai. Renginį, kuriame į darnią visumą pynėsi automobilių istorija, muzika ir vizualiniai menai, stebėjo net 500 kviestinių svečių iš 30 pasaulio šalių.

Renginio metu scenoje buvo pademonstruota 20 visų kartų T serijos komercinių furgonų. Didžiuliuose ekranuose buvo rodoma kino kronika, fotografijos ir iliustracijos iš įvairių laikotarpių leidinių. Kiekvienos epochos vaizdinius papildė gerai parinktas to laikmečio muzikinis apipavidalinimas.

Pasirodymą pradėjo į sceną išriedėjęs 1950 metų gamybos melsvos spalvos furgonas „Sofie” – vienas seniausių ir vertingiausių Volkswagen Nutzfahrzeuge turimų techninio paveldo objektų. Šią renginio dalį vedė legendinis vizualiųjų menų iliuzionistas Marco Tempestas, neprilygstama, tik jam vienam būdinga maniera komentavęs ekranuose rodomus vaizdus, pirmojo Bulli – šeimynos pradininko sukūrimo istoriją ir atskleidė, kodėl šis renginys vyksta būtent Amsterdame. Pasirodo, Olandijos sostinė pasirinkta Volkswagen importuotojui į Olandiją Ben Pon atminti. Būtent jis, 1947 metais lankydamasis Volkswagen gamykloje, bloknote nupiešė furgono eskizą, pagal kurį ir buvo sukurtas legendinis Bulli.

Vėliau į sceną išriedėjo naujausios kartos T šeimynos modeliai (Transporter, Caravelle ir Multivan). Iš prabangaus Multivan Highline išlipo Volkswagen Nutzfahrzeuge direktorius dr. Eckhardas Scholzas ir vyr. inžinierius Hansas-Joachimas Rothenpieleris. Iš kito furgono į sceną išlipo eskizų autoriaus anūkė Fanja Pon, kuri pasidalino savo prisiminimais ir net pademonstravo publikai originalų „Bulli” eskizą, pasiskolintą iš Amsterdamo Valstybinio muziejaus fondų.

Dr. E. Scholzas savo kalboje akcentavo, kad rinkai kaip ir tuomet, taip ir dabar reikia patvarių, patikimų ir neįnoringų komercinio transporto priemonių su didelėmis suasmeninimo bei pritaikymo individualiems transportavimo poreikiams galimybėmis. H.-J. Rothenpieleris atkreipė dėmesį, kad nors šeštosios kartos transporteriai turi daug retro bruožų, jie yra visiškai šiuolaikinės transporto priemonės, kuriose pritaikyti pažangiausi inžineriniai sprendimai ir sumontuota daug išmanių elektroninių vairavimo pagalbininkų.

Skambiu „Generation SIX” pavadintame renginyje paskelbta, jog šeštosios kartos Volkswagen Transporter šeimyna perima praeities vertybes ir yra pasiruošusi ateities iššūkiams.

Renginio dalyvius ir svečius savo muzika linksmino gitaros virtuozas, daugelio „Grammy” apdovanojimų laureatas, legendinės roko grupės įkūrėjas Markas Knopfleris, pristatęs savo naujausiojo albumo „Tracker” kompozicijas.

Simboliška, tačiau šis roko veteranas yra vienmetis su legendiniu Volkswagen „Bulli” – jiems abiems sukako 65 metai. 

Gamintojo nuotr.

www.auto-bild.lt