„SEAT Leon Cupra“ – „karščiausių“ kompaktinės klasės hečbekų viršūnėje

SEAT-LEON-CUPRA-004H

Populiarusis britų savaitraštis „Auto Express“ surengė testą kraują kaitinantiems hečbekams ir iš dešimties pretendentų išrinko geriausius.  Nurungęs tokius rimtus konkurentus kaip „Volkswagen Golf GTI“, BMW M135i ir „Suzuki Swift Sport“ aukščiausioje dešimtuko vietoje atsidūrė greitas, smagus ir praktiškas „SEAT Leon CUPRA“.

Garsiojo britų leidinio palyginamojo testo organizatorių įsitikinimu, „karštas“ hečbekas yra puikus pasirinkimas ne tik tiems, kurie greta šeimyninės mašinos turi papildomai pinigų ir vietos dar vienam – greitesniam – automobiliui. Šios kategorijos automobiliai yra kur kas universalesni – jie tobulai tinka ir tiems, kurie nori suderinti jaudinančius pasivažinėjimus ir kasdienes keliones su šeima bei mėgsta taupyti. Šie automobiliai puikiai gali atstoti du modelius – šeimyninį ir sportišką.

Kompetentingos komisijos sprendimu, šios kategorijos automobilių gerbėjų lūkesčius labiausiai atitinka greitą 2.0 litrų 280 AG variklį su turbina turintis „SEAT Leon CUPRA“. Patobulinta sportinė pakaba ir elektronikos valdomas besiblokuojantis priekinis diferencialas užtikrina automobilio sportiškumą bei nepriekaištingą valdymą.  Sportiška jo išvaizda – tarsi balzamas akims ir sielai, o penkių durų kėbulas yra puikus įrodymas, kad dėl sportiškumo nebūtina aukoti praktiškumo. „Leon CUPRA“ konkurentus lenkia ir kalbant apie kainos ir kokybės santykį.

Testo metu buvo įvertintas SEAT valdymo preciziškumas, stabilumas posūkiuose bei puikios stabdymo savybės, kurios tik dar labiau sustiprina patikimumo jausmą. Patogumui, pavyzdinei ergonomikai ir surinkimo kokybei komisijos nariai taip pat neliko abejingi.

„Auto Express“ atlikto testo dešimtuke „SEAT Leon CUPRA“ vardas įrašytas šalia tokių rimtų konkurentų kaip gerą vardą ir ekstremalius pojūčius galintis pasiūlyti BMW M135i ir lengvumu bei keturių cilindrų varikliu pasižymintis „Suzuki Swift Sport“.

„Seal Leon Cupra“ kaina Lietuvoje prasideda nuo 26 983 eurų. Tai vienas galingiausių kompaktinės klasės hečbekų rinkoje.

Štai visas „karščiausių“ hečbekų dešimtukas, išrikiuotas pagal testo rezultatus:

  1. „SEAT Leon CUPRA“
  2. „Ford Fiesta ST“
  3. „Volkswagen Golf GTI“
  4. „Suzuki Swift Sport“
  5. BMW M135i
  6. „Renault Megane RS 275“
  7. „Skoda Octavia cRS“
  8. „MINI Cooper S“
  9. „Peugeot 208 GTi“
  10. „Kia Pro_cee‘d GT“

Gamintojo nuotr.

www.auto-bild.lt