Startuoja Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionatas

© Indrek Allik

Jau šį savaitgalį, gegužės 2-3 dienomis, Estijoje, Parnu trasoje, startuos Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionatas (BaTCC), kuriame varžybų organizatoriai tikisi išvysti apie 70 dalyvių ir laukia didelio automobilių sporto gerbėjų susidomėjimo.

Kartu su BaTCC čempionatu trasoje vyks Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionaliniai čempionatai bei „Baltic Endurance Championship“ (BEC), tai – 4 valandų ilgų distancijų lenktynių Baltijos šalių čempionato etapas.

Pasak Lietuvos automobilių sporto federacijos Žiedo komiteto pirmininko, vieno iš šio renginio iniciatorių ir dalyvių Rimvydo Agurkio, bendras Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionatas yra labai didelis kokybinis žingsnis į priekį, kuris padės didinti automobilių sporto populiarumą visose trijose Baltijos valstybėse.

„Pirmas etapas visada būna sudėtingas ir išskirtinis, tačiau tai naujas ir labai didelis žingsnis Lietuvos ir Baltijos šalių automobilių sporto istorijoje. Bendradarbiaudami su Latvijos ir Estijos federacijomis suvienodinome techninius reikalavimus, taisykles. Šie veiksmai leis pagausinti dalyvių gretas, nes sportininkai žinos, kad nuostatai nesikeis kasmet – juk automobiliai ruošiami ne vienam lenktynių sezonui“, – tvirtina R. Agurkis.

Žiedo komiteto pirmininko teigimu,  nors pirmasis etapas ir toli nuo namų, tačiau jame tikimasi didelio lietuvių dalyvių antplūdžio.

„Manome, kad į Parnu turėtų atvykti apie 70 lenktynininkų, tarp jų apie 40 – 50 – lietuviai, kurie ir bus  pagrindiniai pretendentai užlipti ant pjedestalo. Žinau, kad apie 13 Lietuvos komandų, turinčių po 2-3 pilotus, dalyvaus ilgų distancijų lenktynių bendrame Baltijos šalių čempionato etape, kuris vyks  pirmą kartą istorijoje. Nemažai mūsų šalies sportininkų laukiame ir BaTCC čempionate bei kitose lenktynių serijose. Savaitgalis bus tikrai karštas, todėl raginu į Estiją atvykti visus neabejingus žiedinėms lenktynėms ir greitiems automobiliams“, – į pirmąjį Baltijos šalių žiedinių lenktynių etapą kviečia R. Agurkis.

Lietuvos žiedinių lenktynių čempionatą sudarys 5 etapai:

1 etapas – gegužės 2-3 d., „Auto24Ring“, Estija

2 etapas – birželio 6-7 d., „Nemuno žiedas“, Lietuva
3 etapas – liepos 4-5 d., „Bikernieki“, Latvija*
4 etapas – rugpjūčio 22-23 d., „Bikernieki“, Latvija
5 etapas – rugsėjo 26-27 d., „Nemuno žiedas“, Lietuva

*BEC 3 etapo įskaita bus vedama Palangoje liepos 15-18 dienomis vyksiančių „ENEOS 1000 km lenktynių” metu.

Daugiau informacijos:

http://www.auto24ring.ee/eng/events/02-03-05-15-batcc

http://batcc.eu/wp-content/uploads/2015/04/Bulletin-No1-Timetable.pdf

Apie LASF

LASF (Lietuvos automobilių sporto federacija), įkurta 1990 metais Kaune, vienija automobilių sportą propaguojančius ar remiančius asmenis. Šiuo metu veikia 11 komitetų, kuriuose sprendžiami atskirų automobilių sporto šakų klausimai. LASF tikslas yra ne tik populiarinti saugų automobilių sportą, bet ir puoselėti bei kelti bendrą vairavimo kultūrą Lietuvoje: nuo mažiausių iki vyriausių vairuotojų. http://www.lasf.lt/, https://www.facebook.com/lasf.automobiliu.sporto.federacija, http://instagram.com/lasf.lt/

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt