Antrajame Baltijos šalių kartingo čempionato etape lietuviai vėl tarp lyderių

Saulius Pocevicius (1)

Estijoje, ko gero gražiausioje Baltijos šalyse, Aravetės kartingo trasoje vykusiame antrajame Baltijos šalių „Rotax Max Challenge“ etape vėl sublizgėjo lietuviai – „RKV Racing“ komandos sportininkai.

Permainingu oru vykusiose lenktynėse geriausiai iš tautiečių sekėsi tauragiškiui Rokui Baciuškai.

Kvalifikacijoje prapliupęs lietus sėkmę atnešė mūsų šalies sportininkui – Rokas buvo greičiausias. Tačiau didžiausias jo konkurentas kovoje dėl pirmos vietos čempionate, estas Kaspar Korjus nuo lietuvio atsiliko vos 0,1 sek., todėl finaliniai važiavimai žadėjo intrigą.

Prieš pusfinalio važiavimą trasoje jau nebelijo, bet danga vis dar buvo drėgna, todėl teisėjai dėl saugumo nusprendė neleisti dalyviams lenktyniauti su sausai dangai skirtomis padangomis. Tai tapo dideliu iššūkiu sportininkams, nes lietui skirtos padangos linkusios perkaisti ir labai sunku pasirinkti teisingą padangų slėgį.

„Mes irgi nepataikėm su oro slėgiu, pasirinkom netinkamą, todėl niekaip negalėjau pasivyti savo konkurento. Estas mane aplenkė nuo pat pradžių ir finišavau antras,“ – po finišo pasakojo R. Baciuška.

Tačiau „RKV Racing“ lenktynininkas atsigriebė finale. Startavęs iš antros pozicijos Rokas dar starto finišo tiesiojoje išsiveržė į pirmą vietą. Deja, pirmuose ratuose jo konkurentai buvo greitesni. Net trys varžovai Roką aplenkė jau per pirmus du ratus ir lietuvis nukrito į ketvirtą vietą.

Bet lenktynėms įpusėjus Rokas pradėjo važiuoti vis greičiau ir paskutiniuose ratuose buvo greičiausias sportininkas trasoje. Iš pradžių iš lenktynių pasitraukė pagrindinis jo konkurentas – Estijos sportininkui K. Korjus nukrito kartingo grandinė ir jis lenktynių nebaigė. Vėliau jau pats Rokas ne jokios pagalbos susitvarkė su dar dviem priešininkais ir finišavo pirmas.

„Man atrodo, kad ir vėl nepataikėm su padangų slėgiu. Jis buvo per mažas, todėl mano padangos pirmuose ratuose nepasiekė reikiamos temperatūros, todėl labai slidinėjau ir niekaip negalėjau pasivyti lyderių. Bet vėliau jos įšilo ir pasisekė, kad atkovojau prarastas vietas,“ – po pergalės pasakojo R. Bačiuška.

Po dviejų etapų Rokas užtikrintai pirmauja bendroje lenktynininkų įskaitoje. Jo pagrindinis konkurentas estas Kaspar Korjus, nefinišavęs finale, atsiliko. Tačiau netikėtai vos keliais taškais nuo lietuvio atsilieka Latvijos sportininkas Valters Zviedris, kuris finale liko antras.

Kitam Lietuvos jaunajam lenktynininkui, „Rotax Max DD2“ klasėje lenktyniaujančiam vilniečiui Laurynui Razui šis lenktynių etapas buvo kur kas sunkesnis. Pirmą lenktynių dieną per treniruotes Laurynas patyrė avariją. Tiesiosios gale prieš pat posūkį jis išlėkė iš trasos, visiškai sudaužė kartingą ir susižeidė koją.

„Nežinau kas nutiko, turbūt užsikirto stabdžiai. O gal tiesiog posūkyje šiek tiek per daug išvažiavau į išorę ir vienu ratu užvažiavau ant žolės. Važiavau visu greičiu, kai kartingas tapo nevaldomas. Nieko nebegalėjau padaryti, trenkiausi į padangas ir išskridau iš kartingo,“ – pasakojo L. Razas.

Sportininkas krisdamas pasitempė koją. Kartingą „RKV Racing“ komandos mechanikai per naktį pataisė ir spėjo techniką paruošti iki kitos dienos lenktynių. Deja, Lauryno kojos taip lengvai „suremontuoti“ nepavyko ir Laurynas toliau lenktyniavo vyriškos kęsdamas skausmą.

Kvalifikacijoje, nespėjęs pasitreniruoti ir su nesureguliuotu kartingu Laurynas nebuvo greitas –parodė tik septintą laiką.

Pusfinalyje ištiko dar viena nesėkmė – kažkokiu būdu nusisuko visi variklį laikę varžtai ir kartingo variklis tiesiog iškrito. Teko pasitraukti iš lenktynių.

Finale startavęs iš paskutinės vietos Laurynas Razas sugebėjo finišuoti ketvirtas – iki prizinės vietos jam pritrūko vos trijų sekundžių. Susumavus rezultatus Laurynas bendroje įskaitoje šiame etape liko penktas.

„Nesu nusivylęs rezultatu, nes čempionatas ilgas – laukia dar trys etapai. Be to, skaičiuojant rezultatus bus sumuojami keturių geriausių etapų rezultatai. Tikiuosi, kad šis etapas bus blogiausias čempionate,“ – visai nerodė nusivylimo savo rezultatu „RKV Racing“ komandos sportininkas L. Razas.

„Rotax Max DD2 Masters“ klasėje klaipėdietis Saulius Pocevičius. Pusfinalyje jis finišavo antras, finale tik penktas, bet bendroje šio etapo įskaitoje užėmė trečią vietą. Tad ir Saulius dar kupinas vilčių laimėti Baltijos šalių čempionatą savo klasėje.

Primename, kad visų klasių Baltijos šalių čempionai gauna vardinius kvietimus į „Rotax Max“ pasaulio taurės finalą.

Kitas, trečias Baltijos šalių kartingo čempionato etapas vyks birželio viduryje Latvijoje.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt